PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627077}

Mosiężny imbryk

The Brass Teapot
6,2 4 342
oceny
6,2 10 1 4342
Mosiężny imbryk
powrót do forum filmu Mosiężny imbryk

Nie wiem, dlaczego, w żadnej z dyskusji nie ma mowy o tych wszystkich odniesieniach, których w tym filmie pełno. Sama fabuła nie przypadła mi do gustu, strasznie się irytowałam. Ale to właśnie te przerysowania, hiperbole i absurdy uwydatniły współczesny i aktualny problem okaleczania siebie i ranienia bliskich dla zysku. Niby banał, niby czasami wszystko wygląda bardzo dosłownie, ale trzeba na ten film patrzeć z dystansem. Mam wrażenie, że miała to być gra z widzami. Zaraz na początku filmu rzuciła mi się w oczy podobizna Elżbiety Batory z imbrykiem, później w starym mieszkaniu Johna i Alice zauważyłam plakat "Le Chat Noir", chyba jeden z najsłynniejszych plakatów na świecie. Kiedy małżeństwo udaje się do doktora Langa i ten opowiada im o śmierci właścicieli naczynia, w tle można dostrzec między innymi fotografię Rasputina. W tym dziele jest pełno odniesień i symboli zarówno do kultury popularnej, jak i stereotypów czy mitów kulturowych. I piszę z zapytaniem, czy jest tu ktoś to dostrzegł tam więcej

ocenił(a) film na 6
muslanka

Film sam w sobie nie jest zły, ale to też nie jest arcydzieło. Jak dla mnie po prostu średni, ale podobał mi się.
Tak jest w nim wiele mitów i stereotypów. Napisałem o nim esej oraz analizę na zaliczenie na studiach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones