PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661139}
5,6 872
oceny
5,6 10 1 872
Move On
powrót do forum filmu Move On

bo do 3/4 film nawet dobry. Ma swój niespieszny ale klimatyczny rytm. Tajemnicę. Ale jej finał - żenada. Dlatego tylko 5/10.

ocenił(a) film na 9
manuka

Dlaczego żenada? Koniec jest zaskakujący i w sumie otwiera pole do wielu domysłów. Wg mnie był właśnie świetny!

ocenił(a) film na 5
Tigercub

Plastyka całej końcówki jednoznacznie wskazuje na metaforyczne/metafizyczne speuntowanie całej akcji. Co pasuje jak piernik do wiatraka do 3/4 filmu i nie otwiera pola do wielu domysłów. Wręcz przeciwnie - gmatwa widza dokumentnie i jedyne co tu pasuje to kosmici z 'Archiwum X'. Tylko tak można wytłumaczyć otwarty silos na środku spokojniutkiego jeziora i dziewczynkę w lesie;-)

ocenił(a) film na 9
manuka

To nie silos, tylko komin chłodzący. Poczytaj inne wątki na tym forum, trochę już o tym było ;)

ocenił(a) film na 5
Tigercub

komin czy silos jeden pies

manuka

mnie film bardzo się podobał ,ale jesli ktoś jest nasiąkniety tym całym chłamem jaki serwuje nam 21 wiek( tj ogromem efektów specjalnych,maksimum golizny ,minimum wątkow skłaniających szare komórki do wysiłku tylko po to po to by zasłonic bezbarwna fabułe film), nie doceni tej perełki jaką jest 'move on'
W 'move on' kazda scena jest przemyslana, tu nie potrzeba' zaslepiaczy' ,film sam sie broni.oczywiscie perfekcyjna gra Madsa(głównego bohatera) czyni ten film jeszcze lepszym!

ocenił(a) film na 5
madsbea

wszystkie standardowe sceny z udziałem samochodów marki VW (najwyraźniej jeden ze sponsorów filmu) również uznasz za artyzm? ;-) za przemyślane do bólu i przesiąknięte metaforyzmem hehe
robicie z przeciętnego za sprawą końcówki filmu dzieło na miarę '10 wszechczasów'; trochę dystansu

manuka

na samochodach się nie znam :P nawet gdyby bohater filmu pokonywał tak długie dystanse maluchem ,nawet bym nie zauwazyła(ofc gdyby dojezdzał na zcas)
ja wole taki koniec filmu czyli jakby niedopowiedziany,niz gdyby mialo byc 'żyli długo i szczesliwie'

ocenił(a) film na 5
madsbea

uwierz ja także lubię niedopowiedzenia, ale nie może być klimatu s-f tam gdzie przez 3/4 jest klimat kryminalno-sensacyjny; to zaburza odbiór;-)

manuka

dlaczego nie?moze normalne zakonczenie stricte kryminalno-sensacyjne byłoby zbyt banalne i oczywiste

madsbea

vw golfem popyla niczym rydwanem ognia. wymiata dwa porsche, z wypadków uchodzi z życiem... eh miodzio

ocenił(a) film na 5
madsbea

poza tym widać po nazwie i profilu, że jesteś zagorzałym fanem/fanką Madsa, co prawdopodobnie bardzo przesłania Ci obiektywizm
to, że ja uwielbiam DeNiro nie znaczy, że każdy jego film uznaję za arcydzieło, wręcz przeciwnie, ma sporo słabszych produkcji na koncie

manuka

no tak przejzałes mnie,jestem jego fanką choc nie az tak 'zagorzałą'. Uwazam ,ze gdyby w tym filmie zagrał jakikolwiek inny aktor, chocby De niro zaraz bym wyłączyła,zaden inny nie umiałby podniesc wartosc filmu,a co do de niro to uwazam ,ze jest aktorem jednej miny, w kazdym filmie gra tak samo,mads sprawdza sie w wielu gatunkach filmu ,komedie,dramaty itditp

ocenił(a) film na 9
manuka

Jestem zagorzałą fanką Madsa, ale wiele jego filmów oceniam na 5 lub 6, a kilku nawet nie byłam w stanie przebrnąć. Za to "Move on" ma u mnie 9 za klimat i muzykę, i oczywiście grę MM. Czy naprawdę sądzisz, że fan nie może być obiektywny? ;)

manuka

Współrzędne jakie dostał to właśnie to miejsce, Macedonia Globochica Lake, więc najwyraźniej takie było przeznaczenie walizki. Nic w tym mistycznego. Dziwna pozostaje jedynie dziewczynka... troche bez sensu, albo też jest jakieś wytłumaczenie jakiego jeszcze nie odkryłam. Chociaż dokładne współrzędne to były chyba tam gdzie wysiadł z auta a dalej go ta dziewczynka poprowadziła. W filmie dużo ukrytych znaczeń i trzeba skojarzyć fakty, jak choćby znak na walizce, to co w tv mówili i na mapach pokazano, no i te współrzędne... Film ogólnie spoko, tylko troche trzeba pomyśleć...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones