PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=826832}
5,5 11 354
oceny
5,5 10 1 11354
5,8 35
ocen krytyków
Mowa ptaków
powrót do forum filmu Mowa ptaków

Hard Stuff

ocenił(a) film na 6

No to jest już sztuka ponowoczesna... Film ledwie ma konstrukcję. Trochę diagnozy społecznej, trochę uprzedzeń klasowych, miejscami pretensjonalny i megalomański - jak to stary Żuławski. Ogólnie ciężki i męczący. Miejscami niezrozumiały. Alee..... zagrany PETARDA, nie można się nudzić (w filmie może się wydarzyć absolutnie wszystko, więc nie wiadomo co się zadzieje za minutę), no i dobre zdjęcia. Miejscami nawet baaardzo dobre. Także, mimo że męczący i do końca nawet nie wiadomo po co ten film jest, to warto zobaczyć, bo to po prostu coś innego.

ocenił(a) film na 9
Juriell

To film wielopoziomowy i wydaje mi się, że po jednym obejrzeniu nie da się odczytać wszystkich zawartych w nim symboli i odniesień, metafor. Oczywiście w swojej pierwszej warstwie pokazuje niezwykle trafnie spustoszenie społeczne, które odbywa się w naszym kraju.

ocenił(a) film na 6
Agatonik

Zgadza się, że film jest wielopoziomowy. Ale zastanawia mnie, po co aż tyle w nim tych symboli i metafor? Normalny człowiek nie jest w stanie tego przetworzyć i w rezultacie ma poczucie, że tak wiele przeleciało mu przez palce. A na skutek zmęczenia, bo przecież trwa 2h 20min., widz może wyjść de facto z niczym. Po prostu robi się mętlik - tyle tego było, tych bodźców, tego przerysowania, jakiś nie mających sensu scen (jak strzelanie do bankomatu) - jednym słowem kakofonia no i co nam z tego zostaje?

ocenił(a) film na 9
Juriell

Mi została trafność obserwacji, fantastyczne zdjęcia i że dobry reżyser nawet z Fabijańskiego i Trzepiecińskiej zrobi aktorów. I oczywiście emocje - przerażenie, zachwyt, niepokój.

ocenił(a) film na 4
Agatonik

Trzepiecinskiej?

ocenił(a) film na 9
Hanna_M

Przepraszam - Trzebiatowskiej

ocenił(a) film na 7
Agatonik

A bracia Mroczek to był wręcz rodzynek na tym torcie aczkolwiek nie mieli dużo do grania.

Juriell

Fakt, film łamie wszystkie, albo prawie wszystkie zasady konstrukcji filmowej, ale piękne w nim jest to że robi to umyślnie i konsekwentnie od początku do końca. Nie oszukuje widza, nie stara się udawać czegoś, czym nie jest. Poza tym po przestawieniu się na odczuwanie tego filmu, a nie na pełne jego zrozumienie, odkrywamy jego niezwykły rytm i ,,konstrukcję'', która jest konstrukcją z zamysłem, ale nie jest jej słownikową definicją.

123ja

film ten to bełkot moim zdanijem łoo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones