PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269102}
7,4 145 735
ocen
7,4 10 1 145735
5,8 14
ocen krytyków
Mr. Nobody
powrót do forum filmu Mr. Nobody

Zaznaczam, że pierwszy raz komentuję coś na filmwebie ale po prostu tak poruszony zostałem tym
filmem iż nie dam rady w sobie tego dusić.

Zaczynając od początku zostałem porażony treścią. Próbując zrobić na siłę coś z przekazem głębszym
niż głośny bek na auli akademickiej autor próbował przerzucić idee ,które Tarkovsky przekazywał udanie już
ćwierćwiecze+ temu w Rosji. Wszystko tak naprawde ma sens i go nie ma - ok kminimy, że świat
jest relatywny i każdy go interpretuje jak chcę. Ale gdybym chciał obejrzeć film o niczym, którego
głębią określona jest tylko moimi możliwościami interpretacji to serio znalazłbym coś co ma
jakikolwiek sens i spójność logiczną.

Ryba na ziemi a później zalewa cały pokój? - that's make sens
Chwile później jesteś stary, albo młody, albo stary i młody jednocześnie, albo jesteś na stacji
kosmicznej - ok dude to da się wyjaśnić
Ale cofnięcie się czasu na końcu - epic

Uważam, że film jest tak głęboki iż zmiana nazwy na "Mr. God" byłaby bardziej trafna. Autor
odpowiada na większość moich pytań odnośnie życia. Polecam pozdrawiam

p.s. nie jarajcie do tego strata bamby

ocenił(a) film na 10
Fanatykish

Witam,

na początek spoko, że chociaz wyraziłeś opinię, co rzadko się zdarza. Po prostu pewne koncepcje mogą do ciebie nie docierać, spoko.
Czemu uważasz, że jest to robione na siłę? Gdzie widzisz opór? Dokładnie sam sobie zaprzeczasz swoimi wypowiedziami. Czyli wynika z tego, że każdy reżyser musi tworzyć pod publikę, by to oto plebs był w stanie zrozumieć przesłanie tudzież je odnaleźć na własną rękę. To prawda, filmy tego tyou pozostawiają wolną rękę w interpretacji. Metafizyczności w tym filmie jest na opór, dlatego też powinno się puścić wodze interpretacji to wtedy każdy znajdzie swój sens i wtedy: " That is make sens" :)

Dla mnie koncepjcą tego filmu jest multiversum, tzw. wieloświat, kwestia która była poruszana w innych filmach, np. Donnie Darko. A Boga to nie ma co w to mieszać, ma ważniejsze kwestie niż wrzechświat :) To widać życie masz nienajgorsze, że nawet pantofelek nie mógłby narzekać ;) A co do przejść i czasu...

Czekam na ripostę, pozdro!

ocenił(a) film na 6
chamber6

Czy czasem w ostatniej scenie nie jest wszystko ładnie wyjaśnione? Mimo to dalej można interpretować wszystko na swój sposób.

ocenił(a) film na 9
Fanatykish


straszne brednie co tu ponapisywałeś :/

ocenił(a) film na 2
Fanatykish

Piąteczka bracie, właśnie zmęczyłem to dzieło kinematografii progimnazjalnej i szkoda, że wcześniej nie wpadłem na twój post bo faktycznie szkoda bamby.
Co za gówno, nawet nie chce mi się rozpisywać dlaczego. Dwie i pół godziny odeszły i nie wrócą.

ocenił(a) film na 2
ocenił(a) film na 9
Myxoske

pod koniec to nie jest cofnięcie czasu nie interpretuj tego tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones