PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643235}

Mroźna cisza

Silencio en la Nieve
5,8 752
oceny
5,8 10 1 752

Mroźna cisza
powrót do forum filmu Mroźna cisza

Mi się bardzo podobał film głównie z jednego względu. Bardzo ciekawym zabiegiem było włożenie
fabuły kryminalnej w realia wojny. Sam fakt prowadzenia śledztwa w tak trudnych warunkach
wojennych jest już nieoczekiwany. Ogólnie przedstawienie wątku dywizji hiszpańskiej było
ciekawe. Bo nawet nie byłem świadom istnienia owej dywizji. Ciekawe wątki dramatów
wojennych. Tylko te rytuały masońskie są dla mnie przesadne. Ciekawa ruletka.

johnwinter

Na froncie wschodnim były wszystkie dywizje: francuskie, rumuńskie itp.

ocenił(a) film na 8
Rafman

Brakowało tylko polskich, chociaż walczyli tam nawet Walonowie, Chorwaci, Norwegowie, Włosi, Duńczycy.

doliwaq

Polskie były wmieszane w inne

ocenił(a) film na 8
Rafman

Polskie dywizje na froncie wschodnim? Jesteś pewien? Skąd masz te informacje, możesz się nimi podzielić? Czytałem o nie-niemieckich formacjach wojskowych walczących na froncie wschodnim i Polacy tam figurowali jedynie jako służący w transporcie, jako dorożkarze np. ale nie było nawet jednej zwartej polskiej formacji.

doliwaq

Chodzi oto że np. w dywizji francuskiej były plutony złożone wyłącznie z polaków

ocenił(a) film na 8
Rafman

Hmm, o tym nie słyszałem. To byli francuscy Polacy?

doliwaq

Rafman żartuje sobie niewybrednie.

Rafman

Toś poleciał, że hej. Owszem Polacy w ramach francuskich oddziałów walczyli, ale z Niemcami. No nic, na naukę nigdy za późno :) <początkowo myślałem, że to żart egzotyczny teraz dostrzegam jedynie braki w edukacji>.

ocenił(a) film na 6
johnwinter

Gen. Franco wysłał "Błękitną Dywizję" aby wspomogła faszystów w walce z komunizmem. Co ciekawe Hiszpanie - w przeciwieństwie do innych żołnierzy Waffen SS - z poszanowaniem traktowali jeńców radzieckich.

Mietowa_Herbatka

Ale mieli reputacje notorycznych gwałcicieli. Faktem jest, że nie słyszałem by jeńców wojennych gwałcili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones