PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=266333}

Mroźny wiatr

Wind Chill
5,7 12 113
ocen
5,7 10 1 12113
Mroźny wiatr
powrót do forum filmu Mroźny wiatr

Zachęcam!

ocenił(a) film na 7

Wychowałem się w małej wiosce na Pomorzu. Tam dookoła rozpościerały się lasy, bagna i
wielki zalew Wrzosowski. Z północy zawsze czuć było morskie, zimne powietrze. W okresie
jesienno -zimowym cały ten (turystyczny w sezonie) teren ogarniała pustka. Po godzinie
obiadowej po ulicach, i szlakach leśnych snuło się już tylko wspomnienia lata. Pusty, przykryty
śniegiem las stawał się niemal niedostępny, złowrogi. W dzieciństwie słyszałem wiele historii o
tym kawałku darni, zmyślonych czy nie - nie miało to znaczenia. Przy każdym spacerze
wyobraźnia dodawała "coś od siebie" bawiąc się kształtami krzaków, wystających korzeni czy
powalonych drzew.

Właśnie dlatego klimat ukazany w "Wind Chill" jest mi nie tyle bliski co aż nadto znajomy.
Potrafię się utożsamić z zaistniałą w filmie sytuacją. Nie obchodzą mnie hektolitry krwi i co raz to
bardziej wymyślne kreatury. Nie interesuje mnie stopień akcji rodem z "Resident Evil: Zagłada".

"Mroźny Wiatr" polecam ze względu na klimat odosobnienia i samotności. Ze względu na historię
fabularną i dobrą grę aktorską (szczególnie Emily Blunt). Oraz tym, którzy nie widzą nic nudnego
w akcji dziejącej się głównie w jednej scenerii/lokacji (Pogrzebany, Życie Pi [częściowo] etc.)

Cały obraz dopełnia nastrojowa muzyka mistrza Clinta Mansella ('Źródło', 'Zapaśnik', 'Moon')

użytkownik usunięty
Fishbon3r

Ja z natury lubię klimat jesienno-zimowy, odosobnienie, samotność, więc ten film bardzo mi się podobał.

Znalazłem Cię w tych klimatach. I dlatego ten film zobaczę.

użytkownik usunięty
voleon

Witaj voleon ;) Przyznam, że oglądałem ten film już trzy razy i ciągle mi się podoba. Z niewieloma filmami tak mam.

ocenił(a) film na 7
Fishbon3r

Podpisuję się pod powyższym! Film ma wyjątkowy klimat.

ocenił(a) film na 7
Fishbon3r

Idealnie sformułowane

Fishbon3r

Dobrze powiedziane :) Ten film jest jednym z lepszych horrorów właśnie ze względu na ten tajemniczy, zimowy klimat. Przypomina mi, jak sama kiedyś wracałam autobusem do rodzinnego miasta i w pewnym momencie zgubiliśmy koło. Staliśmy na zadupiu w środku jakiegoś pola. Był mroźny, zimowy wieczór, więc zdecydowałam się zasuwać na piechotę dwie godziny w 20 stopniowym mrozie. Pod koniec drogi miałam już mroczki przed oczami, a najgorsze, że właśnie wtedy przypomniał mi się ''Mroźny Wiatr'' i zaczęłam się trochę bać ;)

ocenił(a) film na 8
emmeline37

Fil był bardzo klimatyczny, te duchy były naprawdę przerażające w szczególności ten policjant. Najbardziej żal było mi tego chłopaka zakochał się w niewłaściwej dziewczynie i przez to, że chciał ją bliżej poznać musiał zginąć.

ocenił(a) film na 8
Fishbon3r

Znam dobrze okolice o których piszesz - Wrzosowa na Zalewie Wrzosowiskom. Lasów to tam wprawdzie raczej niewiele ;) (jedno sporawe zadrzewienie olchowe i mieszane, teren turystyczny, mocno zaludniony), ale co do klimatu filmu to się z Tobą zgadzam. Przebywanie z dala od cywilizacji w samotności i w dodatku w sytuacji ekstremalnej - jest bardzo mroczne, smutne, przygnębiające.
Film jest egzystencjalny. Mówi o pętli czasu, o duchach, o sumieniu - i wszystko to otoczone odpowiednim klimatem tworzy wspaniałe, refleksyjne kino grozy.

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

Od pierwszego obejrzenia bardzo mi się spodobał, a obejrzałem już trzy razy. Klimat pierwsza klasa. Staram się zawsze stawiać w sytuacji bohaterów i powiem, że podczas oglądania było mi zimno. Jeden z fajniejszych horrorów jakie widziałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones