PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592775}

Mroczna wieża

The Dark Tower
5,5 66 797
ocen
5,5 10 1 66797
4,0 10
ocen krytyków
Mroczna wieża
powrót do forum filmu Mroczna wieża

Mam nadzieję, że już się wszystkim znudziło narzekanie, że czarny zagrał główną postać i odniesiecie się do zwiastuna. Nie czytałem cyklu, ale czytałem całkiem sporo książek Kinga i domyślam się jaki klimat może mieć Mroczna Wieża. A to co widziałem pachnie szybkim kinem akcji z nawalankami i strzelankami, w klimacie fantasy dla młodzieży. Ok, trochę patosu może być, ale tu chyba będzie go sporo. Czuję porażkę. Chociaż film może coś tam zarobi. Teraz pytanie do ludzi, którzy książkę czytali, czy ten trailer, który nam pokazano zapowiada adaptację książki, nie koniecznie wierną, ale adaptację? Czy może z książki po prostu wyciągnęli kilka postaci i kilka elementów świata i zrobili coś zupełnie innego? Bo jeśli to adaptacja, a nie tylko film lekko odnoszący się do źródła, to nie żałuję, że się jeszcze za książkę nie wziąłem.

TomaszO1983

Po tym zwiastunie widać, że to nie tylko nie będzie nawet luźna adaptacja, ale film, który nie ma nic wspólnego z książką.

ocenił(a) film na 3
D_M_A

Dokładnie. Obstawiam, że to będzie luźna wariacja na temat tego co działo się w Sadze.

TomaszO1983

Mroczna wieża znacząco odbiega od "zwykłego" klimatu Kinga. Faktycznie są tam strzelaniny, bywają sceny akcji i to tak naprawdę jest fantasy... bardzo dziwne, ale jest :) Ale zgadzam się, z przedmówcami, z tym co prezentują sobą książki, film będzie miał wspólny tytuł i imiona niektórych bohaterów :P

TomaszO1983

A nie jest to kontynuacja filmu Z Denzelem Washingtonem? Wiecie, murzyn w płaszczu, całkiem sprawny w walce, idzie przez zniszczony świat; postapokalipsa, kanibale, itd, i chodzi w tym wszystkim o jakąś świętą rzecz. Było coś takiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones