PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666581}

Mroczny świat

Finsterworld
6,2 630
ocen
6,2 10 1 630
Mroczny świat
powrót do forum filmu Mroczny świat

interesuje mnie ten wątek Pewny siebie Maximilian (Jakub Gierszał) wraz z innym uczniami jedzie na wycieczkę do byłego obozu koncentracyjnego.
Możecie zdradzić więcej szczegółów? Czy warto obejrzeć?

ocenił(a) film na 8
SnapeForever

Kazdy z watkow laczy sie w calosc , niektorzy moga to przyjac jako pseudo artystyczne dzielo, jak dla mnie pokazanie brutalnosci swiata w bardzo orginalny sposob.

Jesli pytasz o Gierszala to dla mnie zagral najgorzej , przyznaje ze nie jestem jego fanem bo jego twarz jest zawsze taka sama i oprocz pewnego siebie bezuczuciowego jegomoscia (jak w tym filmie przez wiekszosc czasu) to inne uczucia mu nie wychodza.Tyle moge powiedziec nie spoilerujac .

Jak bys chciala to jednak moge troche wiecej strescic.

persiq

bardzo poproszę, interesuje mnie co zostało pokazane o obozie zagłady, mogą być spore spoilery

ocenił(a) film na 7
SnapeForever

o obozie bylo niewiele 1) scena kiedy nauczyciel im opowiada 2)scena z Natalie kiedy zostaje wrzucona do pieca przez Maxa i tego jego kumpla,potem rozwija sie cala akcja z tym zwiazana,czyli nauczyciele wyciaga z tego pieca Natalie a a wszyscy wlacznie z nia mysla,ze chcial ja zgwalcic. To sa jedyne watki zwiazane z obzem

kingofpeace

aha, czyli jednak nie będę tego oglądać

ocenił(a) film na 8
SnapeForever

W obozie się dzieje tylko kilka scen jednak cały film jest przepełniony parafrazami na temat problemów i kompleksów Niemców spowodowanymi ich historią (bo jakże czym innym mają być spowodowane kompleksy narodu jako ogółu). @SnapeForever mimo wszystko zachęcam do obejrzenia filmu, a spoilerem się tak nie przejmuj bo cały film absolutnie nie kręci się tylko wokół sceny z piecem w obozie koncentracyjnym, służy ona bardziej jako nadanie akcji w obrazie a nie jest głównym wątkiem fabularnym. Gierszał może i zagrał najgorzej ale nie traktowałbym tego słowa jako decydującego o aktorstwie w tym filmie. Gierszał zagrał przyzwoicie ale mimo wszystko najgorzej, najgorzej dlatego że cała reszta zagrała wspaniale. Brawa dla ekipy która uniosła dla mnie bardzo wysoko film który bez takiego aktorstwa byłby skazany na porażkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones