PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=548969}

Mroczny Hongkong

Daai deoi bou
6,3 469
ocen
6,3 10 1 469
Mroczny Hongkong
powrót do forum filmu Mroczny Hongkong

Film nudny,bez żadnej akcji,ciągnący się jak moda na sukces. Jedyna akcja to pierwsza minuta,potem można iść spać. W ogóle nie przemawia do mnie kino azjatyckie. Dla mnie szkoda czasu. Nie polecam.

tiltomasz

To nie film akcji, tylko kryminał. Liczy się fabuła i klimat. Dla ludzi, którzy lubią coś więcej niż naparzankę film jak najbardziej godny polecenia.

ocenił(a) film na 9
Ponurak86

+1

Świetny thriller/kryminał. Uwielbiam kino azjatyckie.

ocenił(a) film na 6
Hustla

Zabrałem się za film oczekują kolejnego mocnego thrilleru/kryminału z dobrą fabułą i niestety się zawiodłem.

Fabularnie jest mocno średnio. Zemsta po latach w więzieniu? Było i to w znacznie lepszej formie.
Zresztą cały film jest mocno przewidywalny, niestety co bardziej doświadczeni widzowie po 15 minutach będą w stanie przewidzieć większość fabuły, a po kolejnych 30 minut całość przez co film bardzo traci.
Dodatkowym problemem jest kiepskie wykonanie techniczne. Wyraźnie było widać, że starano się dodać rzeczy na które nie było budżetu.

tiltomasz

Do mnie również nie przemawia kino azjatyckie. Te gesty, te miny, ten rodzaj sylwetki jest dla mnie zaprzeczeniem znanej konwencji filmowej. Chińczycy, uwielbiają np. teatr cieni, który u przeciętnego europejczyka wywołuje szeroko wlotowo-wylotowee ziewanie.
Azjaci potrafią wiele: w tzw. elektronice, motoryzacji, fotografii i... niech tak zostanie. Do jedzenia jaskółczych gniazd i filmu produkcji Hong-Kong nikt mnie nie przekona, a i tak większość chwalących takie produkcje widzi w nich jedynie azjatycki wrestling (dech zapiera!) czy machanie błyskającą w słońcu szabelką (oślepiająca). I zaraz leci do kompa, żeby wszystkich ubiec, bo on musi pierwszy pochwalić się 10-ką dla każdego azjatyckiego "arcydzieła".

ocenił(a) film na 3
tiltomasz

Ja natomiast wysoko cenię sobie azjatyckie kino co nie znaczy, że stamtąd każdy film to hicior. Zaczęło się nieźle, później dosyć ciekawie, później zaczęło być nudno, później jak w amerykańskim melodramacie, później nijak i taki ten film - 3/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones