PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=236351}

Mroczny Rycerz

The Dark Knight
8,0 521 652
oceny
8,0 10 1 521652
8,0 50
ocen krytyków
Mroczny Rycerz
powrót do forum filmu Mroczny Rycerz

Nudny, męczący, niezrozumiały, cięzki i bezsensowny. Rezyser chyba chciał stworzyć "artystyczne" dzieło jak u Tima Burtona ale mu sie to nie udało. Zapomniał też niestety o fabule i tak przez 3 bite godziny siedzimy i cierpimy, nie wiedząc o co tu chodzi. Gdybym nie oglądał tego w kinie to wylaczyłbym ten film po 10 minutach. Co jeszcze mozna dodać: praktycznie brak dialogów pomiedzy aktorów. Batman wypowiada w filmie moze kilka kwestii. Nolan chciał chyba pokazać głębie i cierpienie głownego bohatera, ale wyszedł mu wyalienowany, nie do konca normalny outsider a nie superbohater. Bardzo rzadko jakis film mi sie nie podoba, ale to jeden z gorszych jakie widziałem w swoim życiu

ocenił(a) film na 3
Bananaman86

No film jest raczej taki sobie.

ocenił(a) film na 10
Bananaman86

Huu j że 2 najlepiej zarabiający film w historii

użytkownik usunięty
Himiteshu

No tak, bo jeśli coś dużo zarobi, to z góry jest ambitne, wybitne, artystyczne, odkrywcze i ch*j wie jakie jeszcze?

ocenił(a) film na 10

Fani Batmana na całym świecie nie mogą się mylić, myślę że plebs i ludzie bez wyobrazni ktorzy poszli na ten film to jakies 10%

użytkownik usunięty
Himiteshu

Niestety, mogą.

ocenił(a) film na 10
Bananaman86

"Zapomniał też niestety o fabule i tak przez 3 bite godziny siedzimy i cierpimy, nie wiedząc o co tu chodzi."
Najwyraźniej fabuła tego filmu jest zbyt trudna dla ciebie. Ja zrozumiałem wszystko doskonale.

Bananaman86

Co jak co ale fabuła jest bardzo rozbudowana. Najwyraźniej jak jest napisane wyżej film jest dla ciebie za trudny.

użytkownik usunięty
Bananaman86

"Za trudny dla Ciebie"...
Musiałbyś mieć IQ co najmniej stereotypowego fana Nolana, żeby zrozumieć głębię i przekaz tego niezwykłego arcydzieła...

Bananaman86

No fakt, film nie wiele ma wspólnego z komiksami które są znacznie lepsze niż filmy Nolana.

ocenił(a) film na 10
ramzes1981

Wystarczy że na nich bazuje, kazdy robi z pomysłem co mu sie podoba

Himiteshu

Zgodzę się z tym że każdy reżyser ma swoją własną wizję. Dlatego też albo polubisz taką wersję albo znienawidzisz. Jest jeszcze forma neutralna. Słyszałem że największą porażką dla reżysera jest to że jego dzieło wzbudza u widza obojętność. Czyli nie złość tylko właśnie obojętność jest najgorsza dla artysty. Ważne aby dzieło wzbudzało jakieś emocje i w najlepszym przypadku jeśli wzbudza ono podziw.

ocenił(a) film na 6
Bananaman86

Też się wynudziłeś? Ja oglądałam to dwa razy i za diabła nie widzę powodu do zachwytów. OK, Ledger dał popis, ale reszta - słabiutko. Bale nudny, Cane poniżej poziomu, nawet Oldman wyjątkowo nijaki itp., itd. Już o kobiecej postaci nie wspomnę, bo była wręcz fatalna. W ogóle nowe Batmany są słabe, opierają się na wystrzelaniu dużej ilości amunicji i sporej ilości mordobicia, ale sam Batman jest naiwny jak dziecko, angielskiemu lokajowi/kamerdynerowi/przyjacielowi zdecydowanie brak angielskiego poczucia humoru. Film jest nadmiernie wydłużony, a intryga słaba. Pociesza mnie to, że wśród wielu zachwytów są głosy podobne do mojego.

ocenił(a) film na 3
KrecikJ23

W takim razie skąd taka wysoka ocena u Ciebie - 6/10 ?

Obiektywnie rzecz ujmując to ani Burton ani Nolan nie oddali ducha komiksu. Szkoda bo można by było zrobić film, mówię tu o adaptacji komiksu, coś na kształt Sin City, wyszłoby dużo lepiej niż to co zrobili obaj panowie.

ocenił(a) film na 6
nudecroft

Czy ja wiem, czy taka wysoka? Ostatecznie można docenić efekty specjalne, nawet nieco muzykę, no i Ledgera. W mojej skali ta 6 jest w miarę obiektywna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones