PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=768972}
7,4 24 203
oceny
7,4 10 1 24203
7,1 28
ocen krytyków
Mudbound
powrót do forum filmu Mudbound

Przedstawiony w filmie problem segregacji rasowej skłania do refleksji i pozwala zobrazować sobie jakie stosunki łączyły osoby ciemnoskóre i białe w USA. Pokazano dwa różne spojrzenia na jednego człowieka: Europejskie- wdzięczne, równe i Amerykańskie, gdzie człowiek czarnoskóry był własnością swojego "Pana".

Film też pokazuje to w jaki sposób wojna wywarła swoje piętno na osobach w niej walczących. Depresja, nałogi, odosobnienie, brak zrozumienia.

Wątkami pobocznymi, ale również bardzo istotnymi jest rola kobiety w społeczeństwie pierwszej połowy 20 wieku, dobro małżeństwa kosztem własnego nieszczęścia, miłość i zdrada, problem mieć czy być?

Film pozostawił we mnie kilka myśli. Podziwiam siłę ojca rodziny, Hap'a, który mimo nie powodzeń i swojego położenia dawał siłę i nadzieję całej rodzinie. Najbardziej problematyczna jest dla mnie ocena Jamiego McAllan'a. Z jednej strony pokazał swoją ogromną siłę i odwagę przez znajomość z Ronselem, z drugiej jednak zrobił to samo przeciwko czemu chciał się sprzeciwić zabijając ojca.

Ujęcia są bardzo ładne, oddają klimat całego filmu, ukazują trud i klimat tamtych czasów. Mimo początkowo dużej ilości różnych wątków, w których częściowo można się pogubić później wszystko składa się w całość.

Tym co pozostawił we mnie ten film jest myśl, że każdy człowiek jest równy i nie możemy zgadzać się na coś co jest wbrew naszym przekonaniom mimo nacisku społeczeństwa. Myślę, że dzięki takim filmom społeczeństwo uwrażliwia się na krzywdę drugiego człowieka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones