PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000630}

Mufasa: Król lew

Mufasa: The Lion King
1 621
chce zobaczyć
Mufasa: Król lew
powrót do forum filmu Mufasa: Król lew

Po co w filmie o młodości Mufasy dawać Timona i Pubę , którzy pojawili się dopiero w oryginalnej bajce , gdy spotkali Simbę? A w młodości Mufasy tak naprawdę mogli jeszcze się nie narodzić. Lub być mali. Jak dla mnie dają ich tylko po to by przyciągnąć widzów

feliks35

Bo gdy Pumba i Timon spotykają Simbę są już przynajmniej młodymi dorosłymi i otwarcie mówią, że są wyrzutkami od nieokreślonego czasu. Backstory Timona poznaliśmy w Król Lew 3 (które nie jest do końca kanoniczne) i potwierdza to, że Timon był dorosły zanim urodził się Simba i miał styczność z hienami.
Widać Disney nie widzi powodu by robić film specjalnie opowiadający ich historię i może jest na to miejsce w filmie o młodości Mufasy.

LisiaJagoda

Tylko ze to, że są młodymi dorosłymi spotykając Simbe nie oznacza, że istnieli w młodości Mufasy xD ile wcześniej Timon mógł się urodzic, rok? To tylko surykatka.

KamishaElaine

To jest bajka. Taki koncept. Lwy w rzeczywistości też nie są monogamiczne, nie mają po jednym lwiątku w miocie a surykatki dożywają 15 lat, czyli tyle ile dziko żyjące lwy. Codziennie uczymy się czegoś nowego. Smacznej kawusi.

LisiaJagoda

Dokładnie. Klasyczne animacje Disneya również popełniły znacznie bardziej karygodne błędy w kwestii oddania fizjonomii zwierząt:
1. Wieloryb śpi na dnie oceanu ("Pinokio") - walenie to ssaki, więc śpią tuż przy powierzchni wody, aby móc oddychać otworem oddechowym na swoich plecach.
2. Lemur w Afryce ("Tarzan") - zwierzęta te występują tylko na Madagaskarze.
3. Łoś na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej ("Pocahontas") - łosie nie występują w Wirginii ani w innych ciepłych obszarach Ameryki Północnej.
4. Rafiki ma ogon ("Król Lew") - Rafiki jest mandrylem, a one nie mają ogonów. Podobno specjalnie go dodano, aby łatwiej można było wskazać, że jest małpą.

KamishaElaine

Nie musieli istnieć w młodości Mufasy. Film ma być zarówno prequelem jak i sequelem. Jaki problem w tym, żeby Timon i Pumba byli częścią fabuły sequela?

Shanti_13

''Jaki problem w tym, żeby Timon i Pumba byli częścią fabuły sequela? '' nie wiadomo czy w młodości Mufasy istnieli

KuroganeYaiba

Może powtórzę... Jaki problem w tym, żeby Timon i Pumba byli częścią fabuły SEQUELA? Z definicji sequel dzieje się po czasie akcji z wcześniejszego filmu. Mufasa jest prequelem (tam nie ma co spodziewać się Timona i Pumby) i sequelem

Shanti_13

mój wcześniejszy wpis powinien  być dla ciebie dowodem

KuroganeYaiba

Dowodem na co?

Shanti_13

na nonsens pojawienie w młodości Mufasy Timona i Pumby

KuroganeYaiba

Nie wiem naprawdę jak czytelniej to wyjaśnić. Film Mufasa jest jednocześnie prequelem (gdzie opowiada o młodości Mufasy) oraz sequelem (opowiadającym wątki po fabułę pierwszej części filmu). Ma więc dwie linie czasowe. Timona i Pumby wcale nie musi być w linii czasowej z młodości Mufasy, jednak ma sens ich pojawienie się we fragmentach dotyczących czasu po akcji pierwszego filmu.

Shanti_13

powinien być film poświęcony tylko ojcu Simby

KuroganeYaiba

Ale nie jest ¯\_(ツ)_/¯

Shanti_13

trudno

feliks35

Film ma być sequelem i prequelem w jednym, więc będzie akcja w teraźniejszości jak i w przeszłości, prawdopodobnie ktoś ( Zazu? ) będzie opowiadał dzieciom Simby i Nali ( Kiara i Kion ) o ich dziadku.

feliks35

Szczerze to ja nie wiem po co wgl robić film p filcyjnej postaci z bajki o której i tak wiemy że zginęła straszliwą bolesną śmiercią.

BMovieManiac

nie musisz wcale oglądać tego filmu jeśli na serio tak uważasz

BMovieManiac

Równie dobrze można stwierdzić, że wszystkie filmy Star Wars, które dzieją się przed wydarzeniami z "Nowej Nadziei" nie mają racji bytu.
Oprócz Trylogii Prequeli, są to również "Wojny Klonów" oraz "Łotr 1".

feliks35

Pojawili się jeszcze długo przed narodzinami i spotkaniem Simby. Dla mnie bez timona i pumby to nie król lew

feliks35

Postanowiłem to sprawdzić i okazuje się, że wszystkie trzy zwięrzęta mają podobną długość życia. Surykatka może dożyć w niewoli maksymalnie 14-stu lat. Guziec zwyczajny oraz lew afrykański żyją standardowo 15 lat. Najstarszy lew dożył w niewoli 30-stu lat. Co ciekawe samice lwów żyją znacznie dłużej niż samce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones