PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=504470}

Mulan

Hua Mulan
7,3 9 336
ocen
7,3 10 1 9336
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

Na taki właśnie czekałam. Bardzo oryginalny, wyciskający łzy z oczu, a do tego
nieprzewidywalny...

Film ,,Hua Mulan" dołączam do kolekcji swoich najulubieńszych filmów. Wzruszająca
muzyka, dobra gra aktorska, a co najważniejsze świetny scenariusz. Na pewno będę do
niego jeszcze nieraz wracała.

ocenił(a) film na 6
madeleine_eadig

Lol, serio ktoś na tym płakał?

ocenił(a) film na 10
moooras

Tak, na serio. Nie pamiętam nawet ile razy płakałam. Ale być może łzy były spowodowane tym, że film trafił w moje gusta :).

ocenił(a) film na 10
madeleine_eadig

Cóż ja może nie płakałam, ale rozumiem że mogło się to komuś spodobać. Przyznam ci rację wątek miłosny jest w filmie jest świetny i za razem bardzo smutny. Przez dwanaście lat wszyscy mówili jej, że on nie żyje a ona i tak miała nadzieję i się nie pomyliła. I szczególnie ta ostatnia scena jest świetna. Przy niej zrobiło mi się smutno. To się nazywa prawdziwa miłość.

ocenił(a) film na 10
Ankaria

Cieszę się, że ktoś się ze mną zgadza. Być może wątek miłosny ukazany w filmie był wyidealizowany, jednakże na pewno nieprzesłodzony.

ocenił(a) film na 10
madeleine_eadig

Zgadzam się. Ta ,,miłość'' pokazywana w niektórych filmach jest tak sztuczna, że to szok. Ten film ukazuje, że miłość jest zdolna do poświęceń. Film polecam w 100%.

Ankaria

Moje pytanie czy oboje przeżyli i byli razem na samym końcu? Oglądałam tą parę aktorską w Painted Skin 2 i jestem ciekawa jak w tym filmie potoczyły się ich losy. ;)

ocenił(a) film na 10
aneant89

[Spoiler]
Niestety on poślubia księżniczkę mongolską. Chce uciec z Mulan, jednak ślub jest jedyny sposobem na zawarcie pokoju.

madeleine_eadig

O nie... To już nie chcę tego filmu oglądać... ;(( Oczywiście go obejrzę, ale jestem zawiedziona takim rozwiązaniem, no!

ocenił(a) film na 10
aneant89

Niestety nie wszystko dobrze się kończy :(. Ja osobiście ryczałam na zakończeniu jak bóbr, i to cztery razy- bo tyle też film razy oglądałam.

madeleine_eadig

Ja ryczałam na Painted Skin 2 i zawsze jak oglądam Dom latających sztyletów nie potrafię zapanować nad łzami. To takie piękne historie...

ocenił(a) film na 10
aneant89

Bardzo się cieszę że oba filmy ci się podobają, bo to także moje klimaty i akurat Painted Skin (I i II) i też Dom Latających sztyletów to moje ulubione filmy :).

ocenił(a) film na 10
aneant89

Wiem o czym mówisz. Ja byłam cholernie zła jak się dowiedziałam, że nie mogą być razem. To smutne ;(

ocenił(a) film na 10
Ankaria

Zauważyłam, że w filmach produkcji chińskiej to charakterystyczne- Mulan, Hua Bi, Ostatni Wojownik, Dom Latających Sztyletów, Cesarzowa i wojownicy, Hero...

madeleine_eadig

Tak u nich już jest, dlatego bardzo się cieszyłam, że w Pained Skin 2 byli na końcu razem, chociaż było mi szkoda tego pogromcy demonów i demona ptaka, że ich rozdzielono i że zabił ją ten czarny "magik". Oglądałam też dziś Hua Mulan i znów ryczałam. Te filmy mają w sobie coś takiego, że nie można ich obejrzeć i zapomnieć. One mnie dosłownie nawiedzają.

Ankaria

Spoiler. Na szczęście oglądałem

ocenił(a) film na 8
moooras

spoko ja też beczałam jak bober

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones