PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740066}

Mulan

5,7 38 919
ocen
5,7 10 1 38919
5,2 23
oceny krytyków
Mulan
powrót do forum filmu Mulan

The DisInsider i Antyradio donoszą, że w filmie nie będzie smoka Mushu (ma pojawić się feniks), a zamiast znanych piosenek muzyka będzie jedynie w tle (podkład instrumentalny).

https://www.antyradio.pl/Film/News/Disney-wprowadzi-wiele-zmian-do-aktorskiej-Mu lan-Fani-nie-beda-zadowoleni-33049

mashe

Jest zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=01ON04GCwKs
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

ocenił(a) film na 6
mashe

Bez Mushu to ja tego badziewia nie oglądam. Foch! Nie będzie Mushu, Świerszczyka i wygląda na to że babuni też nie będzie. Ja tego nie oglądam, po co zabijać wspaniałe wspomnienia po genialnej animacji.

ocenił(a) film na 6
ewej

Podobno świerszczyk ma się pojawić i tym razem będzie umiał mówić :)

ewej

Mushu był dodatkiem animacji by zwiększyć zainteresowanie dzieci legendą, w której nie ma smoka a jest świat okrutny i pełen ograniczeń dla dziewcząt. Tu najprawdopodobniejszej dostaniemy wierniejsze odwzorowanie legendy Mulan

katarzyna_babala

Mushu zrobił cały film... bez niego nieoglądam :/

romaszko_zofia

Cóż masz do tego prawa ;) - Chociaż mam wrażenie że nie jest się wstanie wszystkim dogodzić jak byłoby to kopia, to znowu były lament że Disneyowi brakuje oryginalności.

katarzyna_babala

No nie żeby coś, ale historia Mulan zmieniała się w zależności od dynastii, która akurat rządziła i rejonu, w którym opowieść się pojawiała. Nie ma czegoś takiego jak wierne odwzorowanie legendy Mulan, bo nie istnieje coś takiego jak oficjalna wersja.

ewej

Animacja owszem chociaż akurat ja cieszę się że podchodzą do tematu poważnie i zgodnie z legendą i dlatego ja właśnie obejrzę ;)

ocenił(a) film na 3
mashe

Brak Mushu i piosenek boli - to fakt. Jednak wydaje mi się że zrezygnowali z tych elementów, żeby zrobić film bardziej poważny.

Masako_

Pytanie czy to ciągle będzie film dla dzieci? Myślałam, że Disney takie robi. A poważny film o Mulan już powstał, tylko, że jest po chińsku, czyli dla Amerykanów tak jakby nie istniał.

ocenił(a) film na 3
Vickynella

Tak, Disney przeważnie robi filmy dla dzieci, ale nie tylko. Np. Piraci z Karaibów czy Opowisci z Narnii również są wytwórni Disneya, a dla najmłodszej widowni się nie nadają. Poza tym w Mulan, w przeciwieństwie do innych filmów Disneya fabuła opiera się na poważnym temacie jakim jest wojna. Z tad pewnie też pomysł, żeby zrezygnować z piosenek, które znacznie ociepliłyby atmosfere filmu. Nie do końca rozumiem jednak decyzji o zrezygnowaniu ze smoka. No cóż, na efekt będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

le1234

Smok wprowadzał atmosferę mocno komediową, więc może stąd ;) Skoro ma być poważny film o wojnie i bliższy oryginalnej legendzie (który już jest :/, a aktorskiej wersji tej bajki nikt prócz Disneya zrobić nie może).

Vickynella

Chiński film o Mulan ma dość smutny koniec ale wątpię żeby Disney też tak zakończył swój film. W końcu w Hollywood uznaje się tylko Happy Ending. mam tylko nadzieję że nie zrobią czegoś takiego jak w bajce Mulan II, która była całkowiecie sprzeczna z azjatycką mentalnością. Liczę na to że w filmie będzie można poczuć klimat i kulturę Azji.

mashe

Nie ma Mushu? No to już mi się odechciało oglądać tym bardziej, że będzie to kolejny film o latających rycerzach z meczami

radas_1466

To latanie ma konkretną nazwę i jest to wuxia typowe kino sztuk walki w Chinach :)

mashe

Dzięki za informacje akurat tego szukałem

mashe

"Muszu mój geniuszu", dlaczego Ci to zrobili? :( I ten niezapomniany dubbing J. Stuhra... Obawiam się, że to nie będzie miła, nostalgiczna wyprawa w historię dzieciństwa, bez piosenek i dowcipów film traci 80% na wartości

JezioroMalachitu

Ponieważ ta historia wcale nie jest miła i nie wszystko co pasuje w animacji pasuje do wersji aktorskiej.

mashe

to jak Matrix bez agenta Smitha

mashe

Disneyowska wersja animacji, nie przypadła do gustu chińczykom. Zarzuty kierowane były właśnie m.in. do Mushu, dlatego się go pozbyli.
Po drugie nie rozumiem o co ci chodzi? Po co oglądać drugi raz to samo, tylko w wersji aktorskiej? Masz już jedna animację z Mushu. Nie lepiej zrobić film, który będzie inny, niż znowu robić to samo?

ocenił(a) film na 6
uebzon

mój komentarz jest zwykłą informacją, pozbawioną jakiejkolwiek opinii czy nacechowania emocjonalnego. Skąd wniosek, że chodzi mi o cokolwiek?

mashe

Mushu to była w ogóle tak świetna postać, że pominięcie jej to jest jakaś kpina :(

mashe

Feniks bardziej pasuje do kobiety. Smok jest zbyt Yang.

keradkaine

Moje zdanie jest takie że Mulan mogłaby zagrać inna aktorka lepsza zdecydowanie ale Hong Hui powinien być aktor Remy Hii ,on byłby idealny. Spójrzcie na film Marco Polo gdzie on jest wojownikiem i wygląda jak animowany ukochany Mulan.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones