PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678}

Mumia

The Mummy
6,8 174 561
ocen
6,8 10 1 174561
5,8 17
ocen krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

Ten film jest zrobiony świetnie.Mam tu na myśli świetne efekty specjalne,klimat,sporą dawkę
humoru,genialną obsadę...każdy z aktorów zagrał świetnie,nieważne czy to postać
pierwszoplanowa czy drugoplanowa.Po prostu tego filmu nie dało się zrobić lepiej.Ta część oraz
część druga są w czołówce najlepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałem.

ocenił(a) film na 7
JackRobertkokos

Jeżeli chodzi o gatunek stricte przygodowy to Mumia jak i jej drug część plasują się naprawdę wysoko w rankingu, krocząc wręcz za samym prekursorem kina przygodowego czyli serią Indiana Jones. Film zasługuje na uznanie nie tylko ze względu na innowacyjność historii jak na lata 1999, ale również sprawne manewrowanie pomiędzy sporą dawką humoru, nutką przerysowania, odrobiną powagi oraz ciekawością i rozmachem samej warstwy fabularnej. Wszystko jest lekkie, subtelne oraz niezwykle przystępne. Film zdominowany jest również przez synkretyzm gatunkowy. Mamy komedię, kino droga, trochę melodramatu, odrobinę s/f oraz horroru, co niestety w dzisiejszych czasach jest niezwykle rzadkim połączeniem. Sami bohaterowie również przykuwają uwagę swoimi intrygującymi portretami psychologicznymi jak i śmiesznością relacji, które się pomiędzy nimi pojawiają. Obsada jest natomiast niczym cud, miód i orzeszki. Niezwykle często oraz z wielką chęcią wracam do "Mumii" bo to kawał świetnej roboty i jeszcze lepszej rozrywki. Szkoda jednak, że ten obraz chcą sprofanować wręcz niepotrzebnym remake'iem, który jest niczym innym jak żerowaniem na stałej popularności tytułu.

ocenił(a) film na 10
tomb2525

Dobrze ujęte oraz muszę przyznać iż jest to chyba jedyny film,który mógłby być puszczany w telewizji co każdy piątek na TVN-ie podczas ,,superkina" czy jak to się tam nazywa.To nie jest film,który by mi się szybko znudził ze względu na jego różnorodność.

tomb2525

Historia akurat nie jest innowacyjna, bo Mumia 1999 jest praktycznie remakiem Mumii z 1932.

ocenił(a) film na 10
JackRobertkokos

Też go bardzo lubię! Dzięki akcji i obsadzie można kilka razy oglądać i zawsze z przyjemnością! A Weisz prześliczna!

ocenił(a) film na 9
JackRobertkokos

Mi brakuje filmów w podobnym temacie, i które byłyby wykonane z podobnym rozmachem, tzn. mumie i pustynne krajobrazy, super muzyka.

ocenił(a) film na 7
JackRobertkokos

Podpisuje się ,Pozdrawiam :)

JackRobertkokos

dla mnie ma 20/10 :)))) pamiętam jak puszczali go daaaawno, daaawno temu w polskiej TV. Był bodajże czwartek, pierwsza część leciała w piątek a kolejna za tydzień. W zwiastunie zobaczyłam wtedy Vosloo i padłam... :D (dodam, że byłam dość młoda ;) ). Kolejnego dnia zobaczyłam cz.1, po której byłam tak zakochana, że nie chodziłam do szkoły przez tydzień, tylko czekałam w domu na cz.2!! haha :D Po seansie zaczęłam uczyć się odczytywania hieroglifów i studiowałam historię Egiptu oraz kilka języków wymarłych. Doszło do tego, że na studia planowałam iść na egiptologię (i nie powiem, byłam całkiem dobra :) ). Na szczęście plany rozwiały się pod koniec liceum.
To był pierwszy i ostatni raz, kiedy tak odbiło mi na punkcie jakiegoś aktora, człowieka którego nie znam :)
W zasadzie to dorastałam z tą postacią. Dziś bardzo miło wspominam ten okres i tego aktora, chociaż czas kiedy miałam na jego punkcie pozytywną obsesję minął. Szkoda że nie ma syna :P Brałabym!!! :D

ocenił(a) film na 10
JackRobertkokos

Podpisuje sie pod tym ;].Mumia 1 i 2 ogladalem juz z 10000 razy a dalej mnie ten film cieszy i bawi jak dziecko.Uwielbiam filmy przygodowe a jak wszyscy wiemy jest ich bardzo malo.Mumia 1 i 2 to klasyki same w sobie i szkoda ze 3 czesc byla taka kiepska.No nic to juz nie ten sam rezyser byl wkoncu ;].

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

I nie ta sama Eve. Bez Weisz to już nie było to samo. Między nią a fraserem na ekranie była zajebista chemia. Chyba jeszcze lepsza niż między dwójką głównych bohaterów z filmu "Miłość szmaragd i krokodyl" :) :)

ocenił(a) film na 10
lavrenzo84

Moim zdaniem trzecia czesc nie byla az tak do konca zla. Bez Rachel i Arniego wiadomo... ale mozna smialo obejrzec

użytkownik usunięty
JackRobertkokos

Aż tak świetnie to nie jest zrobiony - efekty specjalne już się mocno zestarzały (nie wszystkie, ale wiele z nich).

Po drugie - choć tempo filmu jest szybkie, ciągle coś się dzieje i to jest plus, to jednak momentami "dzieje się za dużo", film jest troszkę przesadzony (nawet jak na przygodowy film akcji).

ocenił(a) film na 10
JackRobertkokos

też uwielbiam ,wspaniała przygoda <3 takich filmów brakuje teraz ;>

ocenił(a) film na 8
JackRobertkokos

Też Kocham ten film. Oglądało sie go za dzieciaka, mega robił wrażenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones