PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022878}

Mumie

Momias
5,8 3 084
oceny
5,8 10 1 3084
Mumie
powrót do forum filmu Mumie

Słaby i nudny.

ocenił(a) film na 3

Film ze zmarnowanym potencjałem, sprawia wrażenie zrobionego na hurra i zupełnie nieprzemyślanego. Ktoś kiedyś wpadł na kilka pomysłów i zrobił z nich film, nie siląc się na ich sensowne przemyślenie, czy też w ogóle rozwinięcie. Do tego film jest, jak na swą zawartość treściową, dość rozwlekły i pod koniec naprawdę zacząłem się nudzić.
Prawie zupełnie zaprzepaszczono bardzo nośny motyw zderzenia ludzi przeszłości ze współczesnym światem (wyeksponowany choćby w "Goście, goście") - tu ograniczony do ledwo dwóch-trzech dowcipów (np. konie w samochodzie, terminal czy głośniki w domu towarowym). A i innych możliwości było co niemiara - choćby wszystkie egipskie motywy, na które bohaterowie co krok napotykali, mogliby się dziwić, skąd się to wzięło, dlaczego jest bez sensu, dlaczego są błędy w hieroglifach itp.
I nie wiem też dlaczego panuje najwyraźniej przekonanie, że film dla dzieci może mieć fabułę dziurawą jak ser szwajcarski, żeby nie rzec - bez sensu (vide Buzz Astral). Bo bardzo jestem na przykład ciekaw, w jakim to języku porozumiewali się nasi bohaterowie w Londynie?

ocenił(a) film na 7
Jeembo

jak dla mnie bylo ok był fajny, napewno nie był słaby i nudny. Wiadomo bajka dla dziecka, ale dziecku się podało a mi się nie nudziło. W bajkach pomija się takie szczegóły jak to w jakim języku kto gdzie mówi itp. Mowa tu o mumiach wiec można przyjąć że jako nieżywi znali wszystkie języki.
Było parę tych scen ze zderzeniem z cywilizacją i starczy - to film dla dzieci i dzieci bardziej szczegółowych odniesień by nie zrozumiały.
Była akcja, był jakiś sens tej podróży. Była miłość, było dochodzenie do niej, było poświecenie, był główny złoczyńca.

ocenił(a) film na 5
Jeembo

W pełni się z Tobą zgadzam. Tutaj po prostu czegoś zabrakło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones