PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10022878}

Mumie

Momias
5,8 3 129
ocen
5,8 10 1 3129
Mumie
powrót do forum filmu Mumie

Zaintrygowała mnie jedna kwestia odnośnie zdania wypowiedzianego przez Faraona po ataku Carnaby'ego na podziemne miasto. Mianowicie Faraon nakazuje wszystkim mieszkańcom schronić się w Piramidzie. Jestem miłośnikiem historii, temat egipskich piramid jak i teorii czy legend, które są z nimi związane jest mi bardzo bliski. Powszechnie przecież przyjmuje się, że starożytni mieszkańcy delty Nilu wznosili te budynki jako grobowce dla swoich władców, a tutaj nagle, i to w bajce pada tego typu stwierdzenie, które daje do myślenia i zastanawia czy właśnie wbrew obiegowej opinii coraz bardziej zaczyna dominować pogląd i próba przekonania publiki, że piramidy jednak nie były miejscem spoczynku faraonów egipskich a pełniły inne funkcje jak np. schron, bunkier na wypadek katastrofy czy kataklizmu. W głównej mierze tyczy się to oczywiście najsłynniejszego kompleksu piramid na Płaskowyżu Giza.

jkjanek96

Tym bardziej, że w dużej piramidzie nie ma hieroglifów, co też kłoci się z praktyką starożytnych Egipcjan, którzy w grobowcach opisywali historię życia zmarłego. Ponadto czytałem kiedyś o teorii, że nigdy nie znaleziono w piramidach sarkofagów.

jkjanek96

Ostatnio zastanawiałem się czemu na okładce płyty outkast- aquemini jest portal do egiptu a teksty przesycone teoriami spiskowymi, i może ten film będzie odpowiedzią

jkjanek96

Nie radzę czerpać wiedzy z filmów a tym bardziej z kreskówek.

ocenił(a) film na 6
jkjanek96

Nie oglądałem wersji z polskim dubbingiem, ale jestem prawie pewien, że w angielskiej wersji pada słowo "shelter", czyli po prostu schronienie.

Anthon_M

W polskich napisach też była mowa o SCHRONIENIU i w oryginale jest SHELTER.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones