PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742573}
7,6 36 063
oceny
7,6 10 1 36063
7,3 28
ocen krytyków
Mustang
powrót do forum filmu Mustang

Jak myślicie kim była kobieta z ostatniej sceny? Ta do której dziewczynki przyjechały do Stambułu. To tylko nauczycielka? musiała to być dla nich wyjątkowa osoba - wnioskuję to po scenie z notesem, w którym był adres. a może to ich matka, która tak samo uciekła przed laty do Stambułu?
BTW, film rewelacja... Bardzo dynamiczny, mix emocji bo w pierwszej części nawet się uśmiałem, później smutek, na końcu zaduma, współczucie... a do tego te zdjęcia i muzyka...

ocenił(a) film na 9
pablowr84

To była tylko (a może aż) nauczycielka ;)

kaynka

Dokładnie, film otwiera scena zakończenia roku szkolnego, zapłakana Lale żegna się z nauczycielką, która wyjeżdża do Stambułu i słyszy od niej, że przecież ma adres i może do niej napisać. Z pewnością mogła być dla małej wyjątkową osobą, jak to często bywa z nauczycielami kiedy jesteśmy jeszcze bardzo młodzi :)

pablowr84

Wg mnie to tylko nauczycielka. W pierwszej scenie widać, że się żegna z dziewczynami, gdyby to byłą ich matka, to raczej by szlochały wniebogłosy ;)

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

no przede wszystkim gdyby była ich matką to chyba nie byłaby aż taka młoda, wyglądała na góra 30 lat :)
choć w pewnym sensie może była, tak mentalnie, namiastką matki, kobiety ważnej w życiu, przynajmniej tej najmłodszej z dziewczynek - bo prócz siosótr nie miała żadnego kobiecego wzorca

ocenił(a) film na 9
filmowy_laufer

W filmie jest powiedziane,ze rodzice zginęli 10 lat temu, to jest nauczycielka dziewczynki.

ocenił(a) film na 8
pablowr84

to nie była 'tylko' nauczycielka. dzięki niej dziewczyny miały szansę rozpocząć w Stambule nowe życie. bo gdyby nie ona, miałyby szansę tam się odnaleźć? bądź w ogóle odwagę, żeby wyjechać z domu? wątpię.

ocenił(a) film na 7
Pauka_

A ja to przeoczyłem (że jadą do nauczycielki) i spodziewałem się, że jak już do Stambułu dojadą, to film zmieni się w co najmniej horror (choć wcześniej też miło nie było).

Zyskałem niespodziewany happy-end ;)

ocenił(a) film na 9
pablowr84

Metaforycznie, to była strzelba z pierwszego aktu która musi wystrzelić w ostatnim :D

pablowr84

Tylko, albo aż, nauczycielka - ale dla dziewczyn (zwłaszcza Lale) była pewnie figurą matki, której być może nawet nie poznała, no i symbolem szczęśliwego życia, którego zostały pozbawione, dopóki nie wzięły spraw w swoje ręce :)

ocenił(a) film na 8
wild flame

Ufff....

ocenił(a) film na 7
pablowr84

Przecież w ostatniej scenie dziewczynka mówi do chłopaka w drzwiach - szukam swojej nauczycielki... ludzie oglądacie czy śpicie? http://zureklukasz.com

k201244

też nie do końca rozumiem, zwłaszcza, że odpowiedź jest podana na tacy ;) chyba, że ktoś oglądał bez napisów/lektora, a nie mówi po turecku i film oglądał na czuja ;D

ocenił(a) film na 7
milena_9

W powyższym wypadku gratuluje takiego oglądania :) tylko po co wtedy ocenia film i się wypowiada na jego temat. Bez sensu.

ocenił(a) film na 9
pablowr84

Czy aby na pewno widziałeś ten film? W pierwszej scenie kobieta ta żegna się z dziewczynkami, które mówią do niej "Pani profesor". W filmie jest mowa o tym, że rodzice zginęli, więc jak może to być matka??? Jak można tak nieuważnie oglądać?

ocenił(a) film na 9
pablowr84

W każdym razie Erdogan ją na pewno właśnie zwolnił z pracy w szkole.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones