PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32355}

Muza

Bride of the Wind
6,1 232
oceny
6,1 10 1 232
Muza
powrót do forum filmu Muza

Jest to bardzo ciekawy zarys wiedeńskiej bohemy początku XX wieku. Film jest zrealizowany bardzo dobrze pod względem wizualnym, co sprawia iż widz ogląda film z pewną przyjemnością. Cała historia początkowo nuży. Po pierwszej połowie filmu dzieło wydało mi się niezbyt ciekawe. Zdanie zmieniłem, gdy rozpoczęły się sceny romansu Almy i Oskara. Ileż w nich pasji namiętności! Tego właśnie brakowało w pierwszych minutach filmu. Historia wreszcie zaczyna wciągać i bawić widza. Gdy do tego dorzucę całkiem udane aktorstwo (zwłaszcza Vincenta Pereza) wyjdzie nam całkiem udany film biograficzny. 6\10

ocenił(a) film na 8
ct23

Myślę, że dobrze odczytałeś ten film, ponieważ takie właśnie nudne było życie
Almy, gdy była żoną Mahlera. Podobno mówiono tylko, jaki wspaniały był,
jak namiętny, a to tylko plotki. Dobrze pokazano, jak Alma przy nim miała
być tylko dobrą, grzeczną żoną i matką, a do tego księgową :/. Co innego,
gdy była z Kokoschką - faktycznie łączył ich namiętny romans. Często
myślę o tym, że szkoda, że się jednak rozstali... Alma pod koniec życia
podobno mówiła, że tak na prawdę tylko Kokoschka robił na niej
wrażenie. Cóż, można powiedzieć, że jak wybrała, jak miała.

Ingrid_Bergman

Widzę, że znasz biografię Almy. Na pewno była interesująca kobietą, ale jak na femme fatale modernizmu była.... jakby to ująć, mało urodziwa. Gdy obejrzałam film (5 minut temu) z piękną rudowłosą aktorką w roli głównej, zerknęłam na jej fotografie to zaniemówiłam z rozczarowania. Wiem, zaraz napiszesz, że uroda nie ma znaczenia, liczy sie wnętrze. Jednak femme fatale łamiąca serca musi być piękna. Tak jak aktorka, która ją gra. Bardzo ciekawa uroda. Gdyby Alma tak wyglądała to to powszechne uwielbienie dla niej byłoby dla mnie bardziej zrozumiałe. Oczywiście można bez pamięci zakochać się w ciekawej kobiecie i niezbyt ładnej kobiecie, ale powszechne uwielbienie i opinia piękności wymagają jednak urody. Tymczasem ja widzę zwalista kobietę z ogromnym haczykowatym nosem i wąskimi ustami. Myślę, że zakochał się w niej Mahler, potem Gustaw, a potem juz stała się legendą. Mężczyźni często pożądają kobiet, której pragną ich rywale na niwie zawodowej. Na pewno była tez namiętną kochanką a to dla mężczyzn dużo. Innego wytłumaczenia dla tej opinii piękności powszechnie uwielbianej nie widzę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones