PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30641}

My, dzieci z dworca Zoo

Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo
7,3 47 070
ocen
7,3 10 1 47070
My, dzieci z dworca Zoo
powrót do forum filmu My, dzieci z dworca Zoo

Hm..

ocenił(a) film na 7

Liczba pozostałych znaków: 500
Uważam, że film traci przede wszystkim na tym, że nie jest ukazane dzieciństwo głównej bohaterki. Jej poczucie samotności i brak akceptacji zapędziły ją na tą drogę. W filmie jest za dużo o samym ćpaniu, a nie o uczuciach. Z resztą każde uzależnienie w konsekwencji związane często z zaburzeniami psychicznymi.. A tutaj widz skupia się bardziej na narkotykach i prostytucji niż na tym, co czują i jak bardzo cierpią ci ludzie. Przykro, że tym różni się film od książki

ocenił(a) film na 8
AsQ55

dobrze piszesz..ale w filmie też trudniej to pokazać..najprościej to wprowadzając narratora.....ale widać reżyser miał inną koncepcje..ale film i tak ma klimat - tak uważałem, gdy byłem nastolatkiem i teraz - 15 lat później ..:)

AsQ55

To normalne. Film, jak większość filmów poruszających poważne tematy, czy opierających się na książkach, jest płytki.
Jakbym miała kogoś przestrzec przed braniem, to dałabym mu stos książek napisanych przez narkomanów, bądź o narkomanach, bo jest w nich właśnie pełno emocji. Jest często bardzo dokładnie i mocno opisany ból wewnętrzny i fizyczny, który np w tym filmie pokazany jest marnie.
Wiem, że niektórzy są po nim wstrząśnięci, ale np we mnie nie wywołał żadnych emocji. Nijaki. Tak na prawdę, to w tym filmie widać TYLKO, że niektórzy umierają, że prostytucja ułatwia zdobywanie pieniędzy, że bardzo łatwo znaleźć klienta oraz towar, no i że odwyk boli. Morał po obejrzeniu tego filmu (bez czytania książek i bez opierania się na innych źródłach wiedzy, a wyłącznie na tym filmie)? Jedź do Berlina, prostytuuj się i nie rób odwyku, to będzie Ci dobrze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones