PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91165}

Na Zachodzie bez zmian

All Quiet on the Western Front
7,7 4 635
ocen
7,7 10 1 4635
8,0 4
oceny krytyków
Na Zachodzie bez zmian
powrót do forum filmu Na Zachodzie bez zmian

Super.

ocenił(a) film na 8

Bardzo wymowne kino antywojenne. Myślę, że ludziom oglądającym ten kilkadziesiąt lat temu film dał dużo do myślenia. Ogrom spustoszenia jakie sieje wojna uświadamia bezsens wojny. Po pięknej przemowie profesora - młodzi ludzie ogarnięci podnietą pod wpływem emocji decydują się pójść na wojnę by walczyć dla swojego kraju. Nie wiedzą, że czeka ich piekło i z 30 osób przeżyje tylko...

immanuel

Świetny film, naprawdę jeden z najlepszych filmów wojennych przebija "Helikopter w ogniu" i "Szeregowca Ryana" ze wzg. na realizm, ale mimo co bardziej podoba mi się remake z 1979 roku.
Chociaż wolę "Helikopter..." i "Na zachodzie..." (z 1979), ponieważ o wiele lepszy jest montaż i milej się ogląda.
No ale zresztą, czego oczekiwałem od filmu z 1930 roku ? Efektów specjalnych na poziomie "Sravatara" ?

ocenił(a) film na 9
krzycho123

Dobrze ze Ci sie nnie ogladalo milo wojny w tym filmie bo to nie o to tu chodzilo.

ocenił(a) film na 9
krzycho123

Mi ten film podoba się także z tego względu,że porusza temat 1 wojny światowej,która jest ciekawa,a jest o niej mało filmów w porównaniu do np. Wojny w Wietnamie,a 1wś na pewno była ważniejsza,niż Wietnam,ale Amerykanie ciągle poruszają temat Wietnamu...

ocenił(a) film na 8
kinoman02

dokładnie

ocenił(a) film na 4
immanuel

Owszem, dał dużo do myślenia - 21 lat później zaczęła się II wojna światowa.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

Film jest z 1930 roku. II wojna zaczęła się więc wg ciebie w 1951 ?

ocenił(a) film na 4
immanuel

Szło mi o książkę. Brak precyzji. Przepraszam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones