PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575735}
6,3 1 235
ocen
6,3 10 1 1235
Na końcu świata
powrót do forum filmu Na końcu świata

Opis kłamie !

ocenił(a) film na 6

Nie sugerujcie się opisem filmu !

Chyba dystrybutor chciał napędzić kasę przyciągając do filmu fanów s-f. Postapokaliptyczna sceneria? Oddawanie czci maszynie? To miał być 'Matrix' czy 'Terminator'? Film jest dramatem o powojennej rzeczywistości dziejącym się w syberyjskiej tajdze.

II wojna światowa. Było coś takiego panie dystrybutorze.

ocenił(a) film na 6
michal.2907

z tym ze oczywiscie ta powojenna rzeczywistosc w tej syberyjskiej tajdze ma tyle z prawdziwą rzeczywistoscią co -40°C i 3 metry sniegu przy egipskich piramidach... Bo naprawde - takiej ze prawie juz sielanki, ze tak sielsko i anielsko sie im wszystkim w tym obozie powodzilo - nawet jezeli byl to oboz taki na niby - to naprawde w takiej ilosci - to nie czesto mi sie juz widywalo! Przeciez ta grochowa to im sie z wiader przelewala - wszystkie babska nie tylko ze syte to i dobrze wypasione (kto robil ten casting do tego filmu?), a siwucha panie to juz bez zadnej nawet zenady - niczym wode spijali, a tak po za tym - tylko grillowanie i sauna.... NO panie przeciez istne "tance, hulanki i swawole"!!! ;D

Jak przyjechal nyjwyzszy stalinista Fischmann - podobno straszny zbir i terrorysta - no to ten straznik bez zadnych tam zbednych ceregieli i nalezytych scen bojazni i respektu - nonszalancko polewa mu szklaniuche na powitanie. VUALA! Homo sovieticus chyby jaki - kazdy kazdemu przeciez rowny... tych rowniejszych u nas NiET - to tylko wszystko ta nikczemna imperialistyczna propaganda winna! Maszynista jego pociągu obrazony na niego - kwituje swoją robote, ot tak - podczas jej wykonywania - bo mu sie tak nagle zachcialo i jako wolny i znający swoją wartosc - dumny obywatel CCCP - przeciez mogl - no a wszyscy pozostali katorznicy po prostu towarzysza Fischmanna - tak tylko po czlowieczensku zwyczajnie olali, nie zapominając zeby jeszcze troszeczke sie z niego nabic... No super!

OT I WSiO!!! Tak wesolo tam mieli... te ich powojenną rzeczywistosc!
Ale to tak wlasnie jest - Rosjanie - ale takze i my Polacy - starają zawsze sie pokazac z jak najlepszej strony, czego wynikiem są wlasnie takie przekoloryzowane historyjki - ktore z drugiej strony - pokazują rowniez jak niewiele nauczyli sie z swojej historii... Ciekawe kiedy w koncu zaczną - a moze juz wcale? No ale wtedy - przeciez dobrze to wiemy z naszej historii - ze jesli niczego nie wnioskujemy, to zwykle potem sie konczy na pobudce z reką w nocniku i frazesami typu " Panowie - alez sie nic przeciez (jeszcze?) nie stalo!"... Albo tym juz jakze popularnym, ze az trafil do kanonu polskich przyslow (wiem, wiem - ze mowimy tutaj o Rosji - ale paralele lezą jak na dloni!): "Polak mądry zawsze po szkodzie!".

ocenił(a) film na 7
Wikus_Van_De_Merwe

Przecież fiszman to była lokomotywa, którą major przyjechał, on sam mówi że on nie jest żaden fiszman (1:44)

ocenił(a) film na 6
Gomez_2

he? ze co niby? Wiesz - nie pytaj sie mnie o takie szczegoly - pol roku po seansie tego gniota, gda ja go juz na drugi dzien praktycznie zapomnialem.. ;P
Choc jestem jednak pewny - bo o nim tez jak widac pisalem - ze Fiszman byl napewno tym politrukiem, ktory tam z wizytą przyjechal - zresztą stoi on przeciez w obsadzie zapisany jak byk - pardon, jako Major Fishman.... slepy przeciez nie jestem! ;D
A to ze ta lokomotywa by sie rowniez miala Fiszmanem mianowac - coz - mialo by to sens, skoro przyjechal nią Major Fishman - a zresztą jedno nie wyklucza przeciez drugiego, albo? ;)

ocenił(a) film na 7
Wikus_Van_De_Merwe

Ja się Ciebie nie pytam, ja stwierdzam fakt. W czasie 1godz. 44 minut. jest tak jak napisałem, Sam Fiszman mówi że on nie jest fiszman i chyba nigdy w filmie nie było powiedziane jak on naprawdę się nazywa. A sam film, może nie gniot ale rewelacja też żadna, do obejrzenia i zapomnienia.

ocenił(a) film na 6
Gomez_2

po pierwsze - ja widzialem film po niemiecku - moze u was po polsku jest co innego, choc w to watpie - u mnie caly czas byla mowa o "Majorze Fishmanie" - dlatego tez figuruje w obsadzie pod tym nazwiskiem...
Po drugie - mysle ze tu poprzestawiales dwie rozne sprawy... Ty opowiadasz od strony fabuly, ze sie (byc moze?) wyjasnilo - ze Fishman to nie Fishman... Nie mniej jednak, te figure trzeba jakos nazwac - dlatego ogolnie pisze sie o nim jako o Majorze Fiszmanie. Jezeli bierzesz sie za opisanie tej figury - ogolnie musisz ja jakos normalnie nazwac, nie zdradzajac od razu widzowi fabuly - przeciez to dopiero w filmie sie wyjasni, ze Fiszman to nie Fiszman, chcesz juz na samym poczatku spoilerowac? ;)
Jak masz o nim napisac, chcac opisac te figure - jako Major "Nobady" albo Major "niby Fishman, bo w rzeczawistosci ma sie okazac, ze to bedzie inaczej"? Jak to sobie wyobrazasz - za kazdym razem pisac o gosciu jako np.: ."... no i pewnego razu, w obozie poszla fama, ze ma przyjechac z wizyta - znany wszystkim z przerazajacych historii - Major o niby nazwisku Fiszmana, bo sie okaze, ze to nie jego nazwisko, a tylko jego lokomotywy, na ktorej przyjedzie, bla, bla, bla..."? No chyba nie - po prostu Fiszman pozostanie Fiszmanem - nawet jesli sie to na filmie inaczej okaze.... OK? ;)

PS
z tym gniotem prosze o wybaczenie - to byl tylko taki zlosliwy pstryczek i to nie jest moja opina o tym filmie...
Pozdro...

Wikus_Van_De_Merwe

"moze u was po polsku" - co już Niemcem się stałeś?

vbazyl

Ty natomiast bazylku stałeś się .... no właśnie. Długo byłoby wymieniać. Eskimosem, Rosjaninem, Niemcem, Białorusinem też. Patrz co na nas mówi Sasza 3 %:
https://wiadomosci.wp.pl/skandaliczne-i-absurdalne-rezim-lukaszenki-oskarza-pola kow-6641280630172480a
A ty popierasz te antypolskie siły. Jesteś właściwym człowiekiem we właściwych czasach. Takich nam trzeba, gdy atakują nas Amerykanie (np. szef FBI), Usraelczycy, Rosjanie (Putin - najjaśniejsza gwiazda historii) itd.

Shadow_dawnego_ggggggg

Masz wyprany mózg. To jest straszne, że gdy skończysz 18 lat to uzyskasz prawa wyborcze.

vbazyl

Prawa wyborcze uzyskałem dwadzieścia kilka lat temu.

vbazyl

To ,,straszne" trwa od przeszło 20 lat, bo skrzętnie z niego korzystam. Zobacz co się dzieje już na tym świecie: wszystkim przeszkadza prawicowy Jarek, nikomu nie przeszkadza prawicowy Bibi. Teraz rozpętał wojnę aby utrzymać się przy władzy. Myślałem: a to drań. I wtedy szok - dowiedziałem się że miał go zastąpić Lapid. No nie, gdyby Lapid został premierem, to wszyscy by mówili: to ten biedak, któremu Polaczki zabili mamusię. Nie, to już wolę Bibiego. Dlaczego w Polsce nie można wybrać Jaro (bo się cały świat oburza), a my musimy wybierać między dżumą, a cholerą. Oczywiście tobie zarówno Bibi, a tym bardziej Lapid odpowiadają, tak?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones