PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109426}

Na pomoc!

Help!
7,6 2 924
oceny
7,6 10 1 2924
Na pomoc
powrót do forum filmu Na pomoc!

Komu do licha wpadło do łba (!) tłumaczyć tytuł na polski. Film znany przez cały swiat pod oryginalnym tytułem, a "Na pomoc" wprowadza tylko zamieszanie - łatwo go nie zauważyc w rozpisce. Poza tym ang. "help" ma niekoniecznie to znaczenie, skąd wiadomo ze ma to być cos w typie polskiego "ratunkuuu". Help - i nic wiecej.

abert

Tak... wogóle na początku nie skojarzyłam tytułu z tym filmem (który oglądałam już 21 razy)
Żal po prostu zmieńcie to coś

DeeelShannon

To tylko chyba na filmwebie ktos przetlumaczył ten tytul bo pierwszy raz widze zeby ten film nazywal sie "Na pomoc" :p W Polsce jest puszczany i wyswietlany pod oryginalnym tytulem Help :)

kamilzb

Film wyświetlany był w Polsce pod nazwą Na pomoc. Autorem plakatu był Eryk Lipiński.
http://www.cinemaposter.com/LipinskiE.html

abert

zgadzam się w 100:-%film bardziej znany jako po prostu help zresztą jak tytułowa piosenka :) dosc fajny humor plus elementy hinduskie tak wtedy lubiane przez Wielką Czwókę xP

ocenił(a) film na 7
abert

poza tym chyba nie trzeba znać tak mocno angielskiemu by przetłumaczyć samemu sobie słowo "HELP"

ocenił(a) film na 8
abert

No niestety, niektórych tytułów zwyczajnie nie powinno się tłumaczyć. Tak samo jak przetłumaczyli "Noc po ciężkim dniu" zamiast zostawić "A Hard Day's Night"

ocenił(a) film na 8
Pepperson

No, przynajmniej przetłumaczyli; w Niemczech ten film nazywa się: "Yeah! Yeah! Yeah!"

ocenił(a) film na 9
abert

No tak... ale to w końcu Polska... -.-

ocenił(a) film na 8
NIUSIAA4

Hey, don't grumble! W NIemczech leciał ten film pod "pięknym" tytułem "Hi-Hi-Hilfe!".

ocenił(a) film na 9
metropolis

To jeszcze" lepsza" nazwa....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones