PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7977}
6,4 142
oceny
6,4 10 1 142

Na przełaj
powrót do forum filmu Na przełaj

Dobry ......

ocenił(a) film na 8

Dobry film z aktualną treścią.....wciąż niestety świeży.....polecam zwłaszcza współczesnym
karierowiczom.....
Ciekawe czy autor opisu oglądał film....raczej nie.

ocenił(a) film na 5
JMF

A tam, sentymentalna ramotka I tyle. Fijewski sam się pozwala zamykać w schemacie niedorozwiniętego i mściwego chłopa. Tyle ludzi przeniosło się ze wsi do miast. A poza Polską to nawet z dżungli do miast.

ocenił(a) film na 8
Wujek_Sylwek

Może....może jestem sentymentalny , może widziałem kilka podobnych historii......teraz karierowicze przenoszą się chętniej na wieś budując wille .Nawet Ci z dżungli przenoszą się nie tyle do miast , co do globalnej wioski.

ocenił(a) film na 5
JMF

Może obejrzyj ten film jeszcze raz po latach. Ja tak zrobiłem i nie żałuję.

Zwłaszcza zakończenia nie pamiętałem: niedoszła samobójczyni pyta postać Fijewskiego: Jak tak dobrze w Twojej rodzinie to co ty tutaj robisz sam pod mostem? Niby masz dzieci na stanowiskach to dlaczego nie spacerujesz z wnuczkami? I wtedy widać na twarzy Fijewskiego zakłopotanie.

Tylko nie wiadomo, czy to jest zagrane zakłopotanie czy realne zakłopotanie: dlaczego ten scenariusz jest taki drętwy i na dodatek kończy się tam, gdzie mógł by się rozkręcić?

Fijewski dobrym aktorem był i napewno byłby w stanie zagrać ciekawszą postać. Za dużo skupiono się na wadach zięcia a za mało pokazano jak okropne chłopskie przywary zniszczyły życie bohatera i oddaliły go od własnych dzieci.

Wujek_Sylwek

'''zagrane zakłopotanie czy realne zakłopotanie''' no to teraz masz zagwozdkę, po prostu aktor pierwsza klasa

ocenił(a) film na 5
numero_uno

Ja to przetrzymam tę zagwozdkę. Gorzej z Fijewskim, którego to zaszufladkowanie dobiło w kilka lat.

ocenił(a) film na 5
JMF

Ale treść to za mało. Słabo zbudowane są postacie, poza tym zbyt schematycznie. Kuleją też inne elementy sztuki filmowej.

Krzypur

sami fachowcy na filmwebie, cholera jasna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones