PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807902}

Na wojnie

En Guerre
5,8 325
ocen
5,8 10 1 325
5,8 6
ocen krytyków
Na wojnie
powrót do forum filmu Na wojnie

Ten film to propaganda komunistyczna nakręcona przez francuskich Szumlewiczów, Guzów czy innych popaprańców z Solidarności i OPZZ.

Janekkowalski2011

...Ludzie uwielbiają dyskutować ze mną bo wiedzą, że mogą się ode mnie dowiedzieć czegoś fantastycznego..fajnie juz wszystko wiem jestes boski..

ocenił(a) film na 6
grzes1962

Na pewno warto poczytac też opinie Jasia Fasoli o innych filmach. Potwierdzają tylko jego motto: Po prostu jestem ekspertem w każdym zakresie a zagadnienia kinematografii mam w małym paluszku.

Janekkowalski2011

rozwiń to, tak dla tych co nie wiedzą np. co to jest propaganda komunistyczna w zestawieniu z Solidarnością i OPZZ

ocenił(a) film na 1
wegota

POSTULATY SOLIDARNOŚCI Z 17 SIERPNIA 1980 ROKU

Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych.

Zagwarantowanie prawa do strajku oraz bezpieczeństwa strajkującym i osobom wspomagającym.

Przywrócić do poprzednich praw:
ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976 r.

Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.

Podać realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:
podanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform.

Wypłacić wszystkim pracownikom biorącym udział w strajku wynagrodzenie za okres strajku, jak za urlop wypoczynkowy, z funduszu CRZZ.

Podnieść zasadnicze uposażenie każdego pracownika o 2000 zł na miesiąc, jako rekompensatę dotychczasowego wzrostu cen.

Zagwarantować automatyczny wzrost płac równolegle do wzrostu cen i spadku wartości pieniądza.

Realizować pełne zaopatrzenie rynku wewnętrznego w artykuły żywnościowe, a eksportować tylko nadwyżki.

Znieść ceny komercyjne oraz sprzedaż za dewizy w tzw. eksporcie wewnętrznym.

Wprowadzić na mięso i jego przetwory kartki - bony żywnościowe (do czasu opanowania sytuacji na rynku).

Obniżyć wiek emerytalny dla kobiet do 55 lat, a dla mężczyzn do lat 60 lub przepracowanie w PRL 30 lat dla kobiet i 35 lat dla mężczyzn bez względu na wiek.

Zrównać renty i emerytury starego portfela do poziomu aktualnie wypłacanych.

Poprawić warunki pracy służby zdrowia, co zapewni pełną opiekę medyczną osobom pracującym.

Zapewnić odpowiednią ilość miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci kobiet pracujących.

Wprowadzić urlop macierzyński płatny przez okres trzech lat na wychowanie dziecka.

Skrócić czas oczekiwania na mieszkania.

Podnieść diety z 40 zł na 100 złotych i dodatek za rozłąkę.

Wprowadzić wszystkie soboty wolne od pracy. Pracownikom w ruchu ciągłym i systemie czterobrygadowym brak wolnych sobót zrekompensować zwiększonym wymiarem urlopu wypoczynkowego lub innymi płatnymi dniami wolnymi od pracy.

A OPZZ to przecież nawet nie ukrywa swoich komunistycznych korzeni.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

i co z tych zacytowanych postulatów wynika w kontekście filmu?

ocenił(a) film na 1
pessoaa

Że czerwoni to komuniści.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

a ty widziałeś ten film?

ocenił(a) film na 1
pessoaa

A co pozwala ci mieć wątpliwości?

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

zero odniesień do treści filmu.

ocenił(a) film na 1
pessoaa

To, że nie widzisz w tym filmie komunistycznej propagandy nie znaczy, że jej tam nie ma a jedynie to, że ty jej nie widzisz.

ocenił(a) film na 8
Janekkowalski2011

nie chodzi mi o mantrę, powtórzę: "zero odniesień do treści filmu".

ocenił(a) film na 1
pessoaa

Powtórzę mając nadzieję, że w końcu to pojmiesz. To, że nie widzisz w tym filmie komunistycznej propagandy to tylko twój problem i nie mam najmniejszego zamiaru wyszukiwać ci konkretnych wątków filmu abyś miał wszystko podane na tacy.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 1
pessoaa

s.r.u.t.u.t.u

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones