PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7989}
7,3 5 321
ocen
7,3 10 1 5321
7,3 15
ocen krytyków
Nad rzeką, której nie ma
powrót do forum filmu Nad rzeką, której nie ma

Co to za ruiny zamku z tego filmu? W jakiej miejscowości on jest?

ocenił(a) film na 10
wujekm

Są to ruiny zamku w Mirowie. Chcę tam pojechać pod koniec wakacji na włóczęgę.

ocenił(a) film na 9
resetdp

ale sceny kręcone są też w Żerkowie, prawda?

ocenił(a) film na 7
alti182

tak, duzo scen jest kreconych w zerkowie i w brzostkowie, oraz w smielowie. w tzw. szwajcarii zerkowskiej, z ktorej i ja nie chwalac sie pochodze;P. m.in. dlatego to jest moj film. brzostkow to zabytkowy spichlerz a'la zameczek z basztami, gdzie spotykaja te dwie dziewoje na tzw. gigancie i probuja winka. panorama pol ze szwajcarii zerkowskiej z wieza kosciola w brzostkowie i w oddali z palacem w smielowie. zerkow na poczatku - panorama miasta, pozniej caly film w uliczkach, takze stary amfiteatr(juz nie ma) i zabytkowa brama do niego. palac gdzie nocowala dziewucha admirala to nie zerkow(ciekaw jestem gdzie? moze jarocin?). palac, pod ktorym ma admiral pierwsza randke to smielow (swoja droga muzeum adama mickiewica). generalnie dosc malownicza okolica, mimo ze na pozor taka zwykla, zwlaszcza ze wielkopolska zwykle bywa plaska.

ocenił(a) film na 10
al-ghul

"...palac gdzie nocowala dziewucha admirala to nie zerkow (ciekaw jestem gdzie? moze jarocin?)."


Na dole strony w ciekawostkach podają, że to Ujazd k. Tomaszowa Mazowieckiego.

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

o, dzieki za informacje:) dobrze wiedziec...myslalem, ze jednak jakies blizsze tych terenow miejsce...no ale coz, trudno;)

ocenił(a) film na 10
al-ghul

To już by było chyba za dużo, toć i tak krajobrazy jak z bajki, że pozazdrościć mieszkańcom.

ocenił(a) film na 7
jan_niezbedny0

huehue, moze i tak, ale wiesz, w filmie zawsze wszystko wychodzi lepiej, kolorowiej, bajkowiej, niz w rzeczywistosci, wiec i tak szkoda;P

ocenił(a) film na 10
al-ghul

"...w filmie zawsze wszystko wychodzi lepiej, kolorowiej, bajkowiej, niz w rzeczywistosci.."


Jasne, ale trzeba to jeszcze umieć pokazać, zaś mistrzostwo Barańskiego polega także na tym, że on potrafi to wydobyć nawet z zapuszczonego miejsca.

al-ghul

Ale jeszcze lepsze są wspomnienia, te to dopiero dodają urody zdarzeniom.

ocenił(a) film na 7
libella

no racja:) dlatego film tak sie swietnie wpisuje w to co pamietamy i to podkresla - te lepsze rzeczy:)

al-ghul

Tutaj już sam tytuł działa na wyobraźnię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones