PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8011}

Nagi lunch

Naked Lunch
7,2 16 900
ocen
7,2 10 1 16900
7,5 16
ocen krytyków
Nagi lunch
powrót do forum filmu Nagi lunch

"Wytępić każdą racjonalną myśl. Do takiego doszedłem wniosku" cytat z Nagiego Lunchu doskonale opisuje cały ten film. Myślę, że Cronenberg powtarzał sobie to zdanie nieustannie podczas tworzenia tego dzieła. Bo mimo że dałam tylko 7, to jest dzieło i to większe niż sama książka. Tutejsze przekraczanie granic normalności jest ukazane (o dziwo) w łagodniejszej formie. Szaleństwo głównego bohatera w filmie jest bardziej osobiste. Bez przemocy i nienawiści. Sceny natomiast zapadają w pamięć i naprawdę ciężko zapomnieć o tym filmie. Jeśli ktoś nie lubi tak psychodelicznych filmów to warto obejrzeć chociażby ze względu na najlepszą anegdotę o dupie, jaką kiedykolwiek zdarzy Wam się słyszeć.

ocenił(a) film na 7
givemehappypill

Książka to jest dopiero stek abstrakcji napisanych przez narkomana na haju. Trudno przez nią przebrnąć bo od połowy zaczyna męczyć brak jakiegokolwiek wyłaniającego się sensu. Każde kolejne zdanie nie ma związku z poprzednimi w dodatku są pełne wykluczających siebie przymiotników. Na niemal każdej stronie jest nawiązanie do masturbujących się i ejakulujących młodych chłopców albo mało wyszukane opisy analnych orgii.
Nie mogę zrozumieć jak książka mogła być uznana za życiowe dzieło Burroughsa, dla mnie to obsceniczne grafomaństwo. Taki sam język i słownictwo można dzisiaj zaobserwować na chatach internetowych gdzie anonimowi nastoletni socjopaci leczą kompleksy piszą farmazony i obrażają wszystkich dookoła
Film na szczęście ma fabułę choć nie brakuje książkowych nawiązań do homoseksualizmu, narkomani i stworów zamieniających się w ektoplazmę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones