PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8011}

Nagi lunch

Naked Lunch
7,2 16 917
ocen
7,2 10 1 16917
7,5 16
ocen krytyków
Nagi lunch
powrót do forum filmu Nagi lunch

Scena w klatce.

ocenił(a) film na 7

Ten fragment kiedy Cloqet w postaci olbrzymiego parecznika gwałci tego młodego geja w klatce na papugi powinna przejść do klasyki kina.Po prostu wymiotła mnie, zaskoczyła, wywołała gęsią skórę.To było dobre.Sam fil określę tak:Burroughs + Kafka = Cronenberg.Pokręcony, niezrozumiały, ale na swój sposób frapujący.Narkotyczna psychodelia w starym stylu.

ocenił(a) film na 7
Duke

Kurka, zgubiłem M w wyrazie film:)Tak to jest jak się pisze w pośpiechu...

ocenił(a) film na 9
Duke

W pośpiechu? A jakiej maszyny używasz?

Duke

Zgadzam się, ta scena powinna wejśc do kanonu sztuki filmowej. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Duke

Mnie ta scena cholernie zniesmaczyła. Cronenberg pojechał do samego końca, czego nie mogę pochwalic, bo film po prostu nie trzymał mnie w napięciu, a pod koniec wręcz poczułem zażenowany. Ja wiem, że książka jest kultowa, ale pewnych rzeczy lepiej nie pokazywac aż tak dobitnie na ekranie - mnie to odrzuciło, chociaż sam klimat i aktorzy - na plus.

ocenił(a) film na 9
Thommy

Rozumiem, że pewnych rzeczy może nie należy pokazywać (choć zakrawa mi to na cenzurę), ale tu granica nie została przekroczona moim zdaniem. Zresztą niby gdzie?

ocenił(a) film na 8
Zygfryd666

Nie mówi się o granicach, bo każdy ustala własne. Ciężko narzucić innym, że coś było zrobione subtelnie,
podczas gdy odbierają to wulgarnie. W każdym bądź razie nie ważne jaka ta scena była, na pewno wywiera
ogromne wrażenie i zdecydowanie powinna wejść do klasyki kina.

minto

wyspoilerowałeś w temacie stary ;d Ale mam pytanie bo tutaj kwestie robali itp. są w filmie są. Nie chce opisu fabuły czy czegoś. Tylko mam jedno pytanie.
Czy osoby z arachnofobią mogą film oglądać ????

ocenił(a) film na 9
RealKalps

Mogą. Najwyżej uciekną sprzed ekranu. Parę robali (i to na ekranie) to nie pająk nad łóżkiem. Pozdro.

Zygfryd666

Dzieki . I tak bym obejrzał :)) już od dłuższego czasu sie szykuje. Coś czuje że dobre kino :D

RealKalps

Mocna, obrzydliwa scena, idealnie pasująca do całej atmosfery filmu. Tylko Cronenberg mógł takie coś nakręcić :)

ocenił(a) film na 5
La_Pier

Cronenberg nie ma wcale monopolu. Już Carpenter w z 10 lat młodszym The Thing używał podobnych efektów i motywów.

A co do sceny to na pewno mocna i raczej dobra, ale też i nieprzyjemna. Dobra bo pasująca do całego filmu, ale jednocześnie obrzydliwa i hm gorsząca, bo wiążąca seks z bólem, okrucieństwem i cierpieniem z jednej strony a egoistyczną i makabryczną satysfakcją z drugiej. Tak: makabra to słowo które najbardziej do sceny pasuje.

None200

Ale u Carpentera w "Coś" nie było pokazanej kopulacji z istotą z kosmosu. Gdyby "The Thing" zrealizował Cronenberg, to kto wie.

Co do sceny w klatce na papugi - to po prostu takie jakby sado-maso (choć chyba nie do końca, bo nie wiemy, czy Kiki czerpał radość z takiego traktowania przez swojego "partnera"). Nie każdemu musi odpowiadać taka forma intymnych kontaktów. Ale Cronenberg ma to oczywiście gdzieś i robi swoje.

Ale najlepsze i tak były słowa wypowiedziane przez Petera Wellera tuż przed samą sceną w klatce: "Go see the fu*king parrots, Kiki".

No i chłopak poszedł.


PS "Trochę za ostro pojechałeś/aś :|, jeśli brakuje Ci słowa polecamy synonimy.ux.pl"

Pajace ocenzurują nawet kwestie z filmów w języku angielskim Puknijcie się cenzorzy w te wasze kompletnie puste łby.

Precz z cenzurą na Filmwebie! Precz z komuną!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones