PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8011}

Nagi lunch

Naked Lunch
7,2 16 917
ocen
7,2 10 1 16917
7,5 16
ocen krytyków
Nagi lunch
powrót do forum filmu Nagi lunch

Strasznie poryte

ocenił(a) film na 8

Ale ciekawe. Fabuła w sumie bez większego sensu - bo niby jaki sens mogę mieć narkotyczne wizje? Liczy się atmosfera, świetne (choć oszczędne) aktorstwo Wellera oraz psychodeliczna muzyka Shore'a. Duży plus za zdjęcia, świetnie podkreślających klimat lat '50tych.

7/10

krzychun

No nie, bez przesady. Były niegdyś filmy surrealistyczne (i pewnie bywają nadal), które rzeczywiście były totalnie odjechane i trudno było doszukiwać się w nich sensu, jedna scena nie miała związku z drugą, nie było fabuły itd. Ale "Nagi lunch" taki nie jest! Dotyka konkretnych tematów: tworzenia/pisania, obsesji, narkomanii etc, no i w ogóle przede wszystkim to jest o konkretnym pisarzu i jego książkach, i wypowiada się na temat tego pisarza wcale z sensem i przekonywająco! No i ma fabułę która jak najbardziej trzyma się kupy, chociaż jest zwariowana i ma co najmniej dwa poziomy (Lee mający wizje i piszący książkę / historia szpiegowska w którą jest "zamieszany").
Tak więc może i jest ten film dość poryty, ale to z racji tematów które porusza, a nie jest to tylko porytość dla samej porytości... (chociaż na pewno mnóstwo w tym zabawy tymi odjechanymi motywami jak agenci Interzony itd.)

ocenił(a) film na 10
krzychun

łooo, grzeszysz chłopie.
SPOILERY.

właśnie ten film dla mnie jest arcydziełem, bo odbywa się na czterech poziomach i ciągle ma sens (możliwe, że jest więcej, ja tyle obczaiłem), czyli:
- główny wątek - morderstwo żony,
- problem z narkotykami,
- zmagania bohatera z homoseksualizmem,
- niemoc pisarska.

a scena z klatką dla papug w głównej sypialni to jak na razie najbardziej sroga scena jaką kiedykolwiek widziałem w filmie.

ocenił(a) film na 8
Repek7

Pisząc o braku sensu myślałem raczej o oderwaniu od rzeczywistości, sporej dawce abstrakcji. Niczego negatywnego nie miałem na myśli. Scena z klatką rzeczywiście mocna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones