PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=581305}

Nagroda

El Premio
6,5 772
oceny
6,5 10 1 772
6,0 5
ocen krytyków
Nagroda
powrót do forum filmu Nagroda

Porażka

ocenił(a) film na 2

Obejrzyjcie ten film tylko na własną odpowiedzialność. Myślałem, że to będzie ciekawa opowieść o dyktaturze w Argentynie, zwłaszcza że ten film jednak został nagrodzony na festiwalu w Berlinie. Niestety, to dziełko jest tak nieudolnie zrobione, jeszcze gorzej zmontowane, sprawia wrażenie baaardzo amatorskiej produkcji. Zupełny brak rytmu, opowieść w ogóle nie wciąga - słowem, jeden z najgorszych filmów, jakie widziałem. Jeśli ktoś się interesuje tą tematyką, to polecam szczerze dwa filmy - "Agnus Dei" i "La mirada invisible", które w bardzo pomysłowy i niebanalny sposób mówią o czasach dyktatury w Argentynie.

użytkownik usunięty
Bodil

Obejrzałem na własną odpowiedzialność i zgadzam się z Twoją opinią. Film nieudany, właściwie mogłaby to być piętnastominutowa etiuda. Piękne zdjęcia, mimo brudu opowieści. Długie i puste ujęcia z każdym kwadransem irytują coraz mocniej. Zbytnie zapatrzenie w estetykę "Fortepianu" J. Campion... Ppostać matki całkowicie pozbawiona prawdy psychologicznej. Film, z którego nic nie wynika. Nuda.

ocenił(a) film na 4

niestety zgadzam się z powyższym. mądre prawdy życiowe, ładne obrazki, słodkie dzieci.. ale wszystko to szło zrobić w 15 minut, max. 0,5 h.. a tak po prostu przysypiałam momentami.

mydlanaanka

zaskakujace te opinie, ja siedzialem przez caly seans jak zahipnotyzowany. swietny film, oszczedny w srodkach wyrazu, muzyka - ledwie pare dzwiekow - genialna. polecam

ocenił(a) film na 8
kjot80

również zdziwiłam sie wczesniejszymi opiniami. Uwazam ten film, za jeden z ciekawszych pozycji tegorocznego festiwalu we Wrocławiu. Własciwie cały film skupia sie na relacjach miedzy dziećmi, opowiada o brutalnym świecie dorosłych, którzy każą za szczerość, ciekawość swiata i spontaniczność. Gra głownej małej bohaterki godna podziwu! Polecam !!

ocenił(a) film na 7
Bodil

chyba rozumiem, że długie ujęcia mogą niekiedy zionąć pustką, ale mnie tu nie irytowały. może też dlatego, że nie szukałam filmu o dyktaturze, chciałam raczej poczuć chłód morza na skórze. rewelacyjnie zagrała mała Hertzog, tak, że można było odnieść wrażenie, że to dokument! "nagroda" jest warta obejrzenia.

ocenił(a) film na 10
Bodil

To nie jest ani nieudolne, ani źle zmontowanie. Wręcz przeciwnie: film jest niezwykle piękny, poruszający, subtelny, poetycki, a jakie zdjęcia i montaż są wybitne. Po prostu zupełnie nie trafił w Twoją estetykę i w Twoje oczekiwania. Chyba mylisz prostotę, naturalizm i ascetyczność z "amatorszczyzną". Film jest wolny i "pusty", oraz pełen "dłużyzn", bo opowiada o trwaniu w stanie zawieszenia, o lęku, o pustce i o smutku. Całe sedno opowieści zasada się na konfrontacji naturalnej, przynależnej dzieciństwu witalności, potrzebie radości, otwarcia, szczerości, prawdy, z ponurą, monotonną, zawikłaną, przepojoną niepewnością i podszytą lękiem egzystencją zbiega. Dodatkowo masz wątki dziecięcej przyjaźni, lojalności i zdrady, zadrości; dzieci zagrały wprost fenomenalnie.
W pełni zgadzam się z opinią kjota -- film jest hipnotyzujący i urzekający. Znakomity.

ocenił(a) film na 7
Bodil

Obejrzałem. I jestem zadowolony. Jeśli myślałeś, że film do dyktaturze sprowadza do pokazywania scen tortur, zabójstw, zamieszek itp. to się pomyliłeś. "Nagroda" to film o życiu matki i córki powiązanej jakoś z opozycjonistami i przez to zmuszonej żyć gdzieś na uboczu świata, by nie rzucać się w oczy. Ale właśnie - żyć. I o tym ten film opowiada - o życiu w trudnych warunkach dyktatury.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones