PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31513}

Najlepsze lata naszego życia

The Best Years of Our Lives
8,0 2 502
oceny
8,0 10 1 2502
8,1 9
ocen krytyków
Najlepsze lata naszego życia
powrót do forum filmu Najlepsze lata naszego życia

Polacy nie mają gustu!

użytkownik usunięty

Film jest wybitny i w pełni zasługiwał na te wszystkie nagrody, toteż ocena na Filmweb'ie
mnie przeraża.
Przede wszystkim nie odbierałem go jako filmu propagandowego, ba, myślę że był to
film antywojenny, w całej swej rozciągłości, a gloryfikowanie działań wojennych ze strony
"wybawicieli świata" było naturalnym elementem natury tych ludzi, którzy zostali
wychowani w duchu patriotyzmu (nikt nie powiedział że słusznego) i bronią swej pozycji,
mimo że codziennie widzą efekty i bezsensowność wojny.
Bohaterzy tego filmu to trzej amerykańscy weterani wojenni oraz ich rodziny i znajomi.
Historia ta to dramatyczne przedstawienie ich powrotu do normalności i społeczeństwa z
którym nie mogą się zasymilować oraz ich nadwyrężone i często nie stałe życie
emocjonalne.

Gorąco polecam, to będą jedne z najlepiej wykorzystanych 170 minut w Waszym
filmowym życiu!

PS Nazwa tematu niecodzienna, ponieważ chcę rozpalić tu jakąś dyskusję.

Czy dobrze F-web określił gatunek filmu? Jeśli zdefiniuję go jako "dramat społeczny, melodramat" to właściwie?
Filmu nie widziałem, a zamierzam go umieścić, kierując się opiniami, na liście filmów "do obejrzenia" dla syna (dorosłego) - lista ~500 pozycji, poza 200 "naj".

ocenił(a) film na 8
jak45

Prędzej dramat obyczajowy. Z dramatem wojennym nie ma to wiele wspólnego, na pewno nie z takim, jaki znamy z arcydzieł gatunku.

gowniarz_wyniosly

Dzięki za pomoc.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones