PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118648}

Najwspanialsza gra w dziejach

The Greatest Game Ever Played
7,6 5 362
oceny
7,6 10 1 5362
Najwspanialsza gra w dziejach
powrót do forum filmu Najwspanialsza gra w dziejach

Golf to bardzo specyficzna gra,ale do mnie nie do końca trafia,rozumiem,że tu liczy się milimetrowa dokładność jak w żadnym innym sporcie,lecz to nie dla mnie,oczywiście film zrobiony bardzo przyjemnie i miło,fajnie się ogląda,ale uważam,że nie jest to najwspanialsza gra w dziejach: / : o 7/10!!!!!

ocenił(a) film na 10
Paol0

Wspaniały powód, to tak jakbym powiedziała, obniżam ocenę Kodowi Leonarda Da Vinci bo myślę, że to nie był kod. (tak to odebrałam)

Chobi_2

Słusznie. Osobiście obniżyłem ocenę "Dziecku Rosemary" za zbyt małe cycki Mii Farrow.

ocenił(a) film na 7
King_SX

No wybacz ale nie zgadzam sie,aby to była najwspanialsza gra w dziejach!!!I ten sport,nie jest jakimś emocjonującym widowiskiem!!Film dobry ale tematyka już trochę mniej!!

ocenił(a) film na 10
Paol0

A co ma powstać kolejny film o piłce nożnej, baseballu, footballu, koszykówce, boksie? Nie znoszę oklepanych tematów.A wdg. mnie ten obraz jest najwspanialszym filmem sportowym w dzijach ;)

ocenił(a) film na 7
Chobi_2

No tak,jako dzieło filmowe,jest to twór sympatyczny,wystawiłem mu wysoką 7!Ale nie oszukujmy sie golf jako sport,nie jest tak emocjonujący dla Europejczyków,film mi sie podobał,ale nie jest dla mnie "Najwspanialsza gra w dziejach"-dyscyplina którą bym z kategoryzował w trzeciej dziesiątce sportów dla mnie ważnych!!Po krótkiej dygresji,film jako taki dobry,oryginalny,ale nie jest to wielki film o sporcie,umówmy sie ,że dla polaków jak i większości Europy nie jest to dyscyplina godna uwagi!!

ocenił(a) film na 7
Paol0

to tak jakby nie nazywać Adama Małysza jednym z najwybitniejszych sportowców w historii Polskiego sportu, bo jest skoczkiem narciarskim, a nie piłkarzem... bardziej idiotyczne argumentu jak twój nie widziałem, jak żyję.
Jak dla mnie to sam film jest dość schematyczny i przewidywalny, ale piękny i co najważniejsze oparty na autentycznych wydarzeniach. Np. o piłce nożnej nie zrobili jeszcze tak ciekawego i wzruszającego filmu, a przeciez to wspaniały sport i pewnie w twoim mniemaniu film o piłce powinien być lepszy od tego o golfie. Nie znasz zasad to już twój problem, zapoznaj się z nimi, to tak jakby starać się obejrzeć film historyczny, a nie widzieć nic na temat czasu, miejsca akcji i wydarzeń o jakich traktuje.

Paol0

Brak mi słów !
Jak można obniżyć ocene filmu dlatego że jest o golfie ?! Jesus przecie to bez sensu jak to podkreślili poprzednicy !
Ale wyjaśnijmy jedno tytuł "Najwspanialsza gra w dziejach" nie ma nic wspólnego z nazwaniem dyscypliny sportu jaką jest golf najwspanialszą . W tytule chodzi o to że gra Ouimeta w finale U.S przeciwko dwóm zawodowcom najwspanialsza w dziejach tego sportu !
Pozdrawiam
P.S: Świetny rodzinny film i w dodatku na faktach aż się łezka w oku kręci ;p !

cs_atm_pl

aha no i zapomniałem dodać że Paolo jesteś w błędzie jedynie w Polsce chyba golf niema specjalnego miejsca w kulturze społecznej . W całej europie jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sportów zyskujący coraz więcej zwolenników również w polsce radze sprobować bo warto !

cs_atm_pl

No, w końcu! Aż zacytuję, żeby to do wszystkich dotarło, zanim ktoś, kurwa, znowu napisze, że piłka nożna jest lepsza od golfa:

"(...)wyjaśnijmy jedno tytuł "Najwspanialsza gra w dziejach" nie ma nic wspólnego z nazwaniem dyscypliny sportu jaką jest golf najwspanialszą . W tytule chodzi o to że gra Ouimeta w finale U.S przeciwko dwóm zawodowcom najwspanialsza w dziejach tego sportu !"

ocenił(a) film na 10
King_SX

Prawda!! Choć myślę, że PaolO nie do końca o to chodziło, choć jestem zdumiona tym, że nie odczuwał, choćby odrobinę podekscytowania (mimo że wiadomo było jak ta rozgrywka się skończyła) Skoro jednak bawią go bardziej pospolite rozrywki...

ocenił(a) film na 7
Chobi_2

A co w tym złego,że mam swoje subiektywne odczucia?!A to że film o golfie to mnie delikatnie porażało ,reszta wątków bardzo pozytywna i przyjemna,choćby postać bohatera,jak i jego perypetie!!I jak już pisałem dobry oryginalny pomysł,ale rozumiem wasze oburzenie! Ja przyczepiłem sie do tego tytułu,bo grubymi literami jest napisane "NAJWSPANIALSZA GRA W DZIEJACH"[tytuł chyba miał zareklamować film]!!Ja sie z tym nie zgadzam, gdyż dla mnie to podrzędna dyscyplina ,taką zostanie jeszcze przez długie lata,przynajmniej na naszym kontynencie,jak już mówiłem do filmu nic nie mam,bo ładnie zrobiony taki "moralny"!!

ocenił(a) film na 7
King_SX

No jakby patrzyć twoim tokiem myślenia to tak,ale można spojrzeć na to z innej perspektywy,z perspektywy tego"prawdziwego sportu"którym emocjonują sie miliony na całym świecie ,nie jakaś marna namiastka osób!

ocenił(a) film na 10
Paol0

Haha, prawdziwego sportu powiadasz (widzę, że to określenie jest w cudzysłowie, ale nie mam pojęcia o co ci chodzi, co mają inne sporty, a golf tego nie ma)?
Marna namiastka osób? Nie wiem jakie jest twoje źródło informacji, ale radzę ci je zmienić bo jesteś w błędzie.
Ty to nie wszyscy, tak przy okazji :)

ocenił(a) film na 10
Chobi_2

Aha, prawie zapomniałam, przetoczę, już powtarzane słowa, na tym forum. Przeczytaj je jeszcze raz, a może zrozumiesz, że tytuł wcale nie tyczy się wszystkich sportów, tylko konkretnie - golfu.


"(...)wyjaśnijmy jedno tytuł "Najwspanialsza gra w dziejach" nie ma nic wspólnego z nazwaniem dyscypliny sportu jaką jest golf najwspanialszą . W tytule chodzi o to że gra Ouimeta w finale U.S przeciwko dwóm zawodowcom najwspanialsza w dziejach tego sportu !"

Paol0

Paolo nie porównuj polski do całego kontynentu ! W całej europie golf jest uważany za normalny sport i dostępny dla każdego bez znaczenia jaką klasę społeczną reprezentuje ! Jako przykład podam ci nawet nie kraj a miasto ! Londyn wokół samego Londynu jest 120 albo i więcej pól golfowych ! U nas nawet nie ma tylu porządnych stadionów a polach nie wspomnę . Następnym razem radze zajrzyj do źródeł zanim zaczniesz oczerniać jakąś dyscyplinę !
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
cs_atm_pl

No jasne,ja przecież nie oczerniam,dyskutuję tutaj na temat tej dyscypliny, która w europie nie jest tak popularna i proszę nie piszcie,że jest to dyscyplina wysoko ceniona przez europejczyków, bo tak nie jest!!Wiadomo są rekordowe gaże dla Tigera,ale miną długie lata zanim będzie mógł ten sport rywalizować z innymi,widać to nawet po przyziemnych transmisjach TV

ocenił(a) film na 10
Paol0

No właśnie - Ty. Jak już wspominałam Ty to nie wszyscy

Paol0

Właśnie ty Paolo to nie europa wygląda na to że w d... byłeś i g... widziałeś . Szkoda dyskusji na temat czy to jest popularny sport w europie bo jest każdy gra i każdy może bo cenowo nieróżni się wogóle od takich dyscyplin jak windsurfing , kite , a powiedziałbym nawet że i pilka nożna nie jest dużo droższa !

ocenił(a) film na 7
cs_atm_pl

Nie szkoda dyskusji, tylko jasno trzeba stwierdzić,że nie jest to sport priorytetowy a już tym bardziej w Europie,praktycznie nie medialny!Tego nie zmienisz ,więc o co bijesz?Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy,nie interesuje sie tym, ale jestem pewien,że ta dyscyplina na pewno nie prześcignie naszych głównych sportów[Europa], tak samo jak nawet nie zbliży sie odrobinę do sportów "religii" w Ameryce!Tak jest i będzie!!To jest oczywiste dla każdego więc,nawet nie musiałem tego pisać!

Paol0

Bredzisz chłopie bredzisz ! Non stop porównujesz swoją skromną osobę do całej europy , NIESŁUSZNIE ! W każdym zachodnio europejskim kraju golf jest pokazywany w telewizji publicznej jak i na specjalnych kanałach poświęconych tej dyscyplinie . Moim prywatnym zdaniem nietaktem jest pisanie bzdur typu że jestem pewien mimo ze w dupie byłem i gówno widziałem
na temat golfa . Nie przeczę że piłka nożna nie jest popularna czy też nie jest religią dla wielu wielu ludzi aczkolwiek powiedzenie że golf jest mało znaczącą dyscypliną w europie gdzie średnio wychodzi że co 3 człowiek gra lub miał styczność z golfem , i to tylko w europie w stanach każdy praktycznie gra w Japonii prawie to samo . Na turnieje europejskie rok wcześniej trzeba rezerwować bilety bo takie jest wzięcie . Zresztą szkoda gadać zapewne jesteś piłkarzem i według ciebie w europie gra sie tylko w piłkę nożną a reszta to poboczne sporty nieznaczące w kulturze europy ( BZDURA ! )

ocenił(a) film na 10
cs_atm_pl

Nic do niego nie dociera i szkoda czasu na tłumaczenia:/

ocenił(a) film na 7
Chobi_2

No a o czym ja mówię ?Piszę,że nie jest tak popularna,a swoim zdaniem tego nie zmienisz!!Pokaż jakieś argumenty,gdzie golf jest dyscypliną ogromnie wybitną,dla mnie to podrzędny sport,jest 10-20 bardziej popularnych dyscyplin!Gówno wiem?Oczywiście ,ty zwiedziłeś świat grając w golfa i przyczyniłeś sie do rozwoju tego sportu!TAK TAK TAK,napisałeś na forum fimwebu ,że wszystko wiesz i jesteś kimś<hahaha>!Czytaj ze zrozumieniem piszę ,że gdzie mu w skali światowej do głównych sportów globu?Może jest popularny ale,ginie w porównaniu do mega-popularnych sportów ,nie mówię tylko o piłce nożnej! W USA,gdzie sport jest religią życia, nie wiem czy by się załapał do 10 najlepszych,najbardziej popularnych,na pewno już do złotej czwórki[NFL, MLB, NBA, NHL]dzieli go kolosalna przepaść,podejrzewam,iż gdyby zrobiono jakiś sondaż,to w pierwszej 10 popularności,sportów najchętniej oglądanych ,wątpię czy by sie załapał[na pewno w Polsce,gdzie transmisji jest od liku]!Może czas golfu nadejdzie,ale na dzień dzisiejszy nie odgrywa on znaczącej roli w rynku TV,jak i zapytać polaków ilu z nich grało na pełnowymiarowym polu choć raz w życiu, nie wiem czy by było z 10%,a zapytać ile w życiu wylali potu na grę w siatkówkę,koszykówkę,piłkę nożną,czy reczną,nie muszę chyba mówić co by wygrało,wiec oszczędź sobie tych wywodów,że to wybitna dyscyplina,to sport jakich wiele na świecie,żaden nadzwyczajny!!
A nie od dziś wiadomo,że lepiej sie ogląda wydarzenia sportowe,jeżeli kiedyś mieliśmy z nim jakiś kontakt,poprzez czynny udział,tu wyjątkiem są Skoki,gdzie mamy absolutnego mistrza!Może jak w golfie będziemy mieć golfistę-Małysza to wtedy ten sport będzie na równi z tymi które w Polce wiodą prym!!

Paol0

Nie mam sił czytać całego wątku. Ale zupełnie nie rozumiem, dlaczego subiektywna ocena filmu nie może zostać obniżona ze względu na niezainteresowanie tematem... Jak oglądam genialny film o boksie, mój odbiór może być zakłócony tym, że nie lubię bijących się ludzi (taki pierwszy luźny przykład jaki mi przyszedł do głowy, czy trafny?).

I druga sprawa. Dla mnie golf jest sportem elitarnym. Tak samo jak Snooker i F1. Tak samo jak skoki narciarskie. Nie chodzi o to, że dana dyscyplina jest popularna. Nie można porównać sportu drużynowego, masowego (podałeś masę przykładów) do sportów elitarnych. One z założenia są mniej popularne...

ocenił(a) film na 9
Paol0

debil nie wie że jest debil, a mądry to wie... tyle w tym temacie mam do powiedzenia...

ocenił(a) film na 7
towdi

Tak sobie tłumacz,rozumiem że twój lekarz kazał przytakiwać,wiec już dobrze,kapcie włóż i marsz do łóżka,a swoje mało wnikliwe bohomazy zostaw dla swojego terapeuty...

ocenił(a) film na 9
Paol0

Obniżyłam notę "Fanatykowi" bo nie lubię łysych. Tandetne tłumaczenie masz naprawdę. Tytuł nie odnosi się do tego, że golf jest najwspanialszym sportem! Film nosi taki tytuł bo opowiada o najwspanialszej grze w dziejach golfa. Rozumiem, że myślenie niektórym osobom nie wychodzi... może i lepiej bo świat złożony z samych myślących osób nie podnosiłby ciśnienia.

ocenił(a) film na 7
LaraNotsil

Twoja wola,filmweb to zbiór subiektywnych ocen,wiec nie widzę tutaj żadnych nieprawidłowości!

Także cieszy mnie bardzo,że tobie myślenie wychodzi i,że chcesz się tym z nami podzielić,to wspaniale!Dziękuje ci bardzo,odmieniłaś mój światopogląd,teraz spojrzę inaczej na świat,i zacznę na prawdę żyć!Pozdrawiam,i mimo wszystko!!bądź pozdrowiona!!

ocenił(a) film na 9
Paol0

Yyyy... To jest film biograficzny więc nie rozumiem po co ta cała dyskusja.

ocenił(a) film na 8
Paol0

Tłumaczenie tytułu na język polski jak większość filmów jest błędna. Tu nie chodzi o 'najwspanialszą GRĘ w dziejach' tylko 'najwspanialszy MECZ w dziejach' jak na tamte czasy.
Namawiam do oglądania filmów z uwagą i przemyślenia całości zanim się wypowiesz na publicznym forum. To pozwoli uniknąć błędnych wniosków innych userów i kłótni :-)

Paol0

według mnie to najlepszy i najbardziej dojrzały film z udziałem shia,chłopak zagrał wspaniale i niezwykle przekonująco,po prostu rewelacja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones