PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118648}

Najwspanialsza gra w dziejach

The Greatest Game Ever Played
7,6 5 362
oceny
7,6 10 1 5362
Najwspanialsza gra w dziejach
powrót do forum filmu Najwspanialsza gra w dziejach

Film - magia..

ocenił(a) film na 10

Ostatnio (po fenomenie pierwszej części Transformers) moją uwagę przykuł Shia LBeouf.. i tak zaczęłam oglądać z nim filmy - jeden po drugim! pewnego dnia zajrzałam na opis tego filmu.. zainteresował mnie.. zawsze miałam w sobie jakiś pociąg do sportów, a filmy biograficzne są mi równie bliskie.. no i Shia w roli głównej.. MUSIAŁAM GO OBEJRZEĆ! Szukałam wersji z lektorem już od dłuższego czasu.. i nic! aż tu dzisiaj.. tzn. wczoraj.. jest! Najwspanialsza gra w dziejach na DVD! Zarwałam dla tego filmu pół nocy, ale.. warto było! Po prostu Najwspanialszy film (w dziejach :P - no, to by była lekka przesada) jaki przyszło mi ostatnimi czasy oglądać..
Jak to określiłam "film - magia".. Począwszy od scenerii, kostiumów, poprzez niesamowitą muzykę, idąc dalej przez fenomen golfa, skończywszy na fenomenalnej grze aktorów! Na pewno duża zasługa w tym wszystkim wytwórni Walta Disney'a.. Stworzono niepowtarzalny klimat przełomu XIX i XX wieku.
Film ten na długo pozostanie w pamięci oglądających.. Jest to przekaz - nie bójmy się spełniać swoich marzeń! To, że nie mamy znajomości nie znaczy, że nie możemy zostać lekarzami, czy prawnikami.. To, że nie wyglądamy jak spoglądające na nas z czasopism gwiazdy, nie znaczy, że my taką gwiazdą nie zostaniemy! Nie bójmy się otworzyć drzwi! Zaryzykować! Pozwolę sobie przytoczyć tu fragment filmu, niech pozostanie dla nas (młodych) furtką na lepszy świat:

"- Ile masz lat?
- 20.
- Nie za wcześnie rezygnujesz z marzeń?"



..This is what dreams are made of..

ocenił(a) film na 10
antylopa_89

aha.. jakby ktoś chciał soundtrack (bo muzyka była nieziemska w moim odczuciu), to do pobrania ze strony: http://darkwarez.pl/forum/viewtopic.php?p=8568505#8568505

Polecam! (choć piractwa, oczywiście, nie popieram ;))

użytkownik usunięty
antylopa_89

Film bardzo udany, z "duszą", wzruszający, zarówno dla tych młodszych jak i starszych widzów. Dobra gra LaBeouf'a, zabawny i ujmujący Josh Flitter jako caddie (osoba nosząca kije) głównego bohatera, Stephen Dillane jako Harry Vardon (6cio krotny zwycięzca British Open) w tym filmie to klasa sama w sobie. Dodajmy do tego wszystko to, co napisała założycielka tematu... i tyle, polecam obejrzeć.
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8

Powiem krótko - film ma klimat, świetny klimat. Mimo, iż rzadko przychodzi mi oglądać filmy, o podobnej do tego tematyce, jestem nim (dosłownie) oczarowany;) Nie sądziłem, że film o golfie tak mnie wciągnie i poruszy (SPOILER! w momencie kiedy ojciec Francisa przyszedł na boisko, omal nie pękłem ;) ). Na pochwałę zasługuje gra aktorska (do obejrzenia skłonił mnie LaBeouf i nie zawiodłem się) oraz ich kreacja - świetnie oddająca ducha XX wieku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones