PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=295304}

Narodzenie

The Nativity Story
6,8 2 918
ocen
6,8 10 1 2918
Narodzenie
powrót do forum filmu Narodzenie

na co Józef i Maria wydali to złoto od Baltazara ?

ocenił(a) film na 8
saruman_2

złoto było od Melchiora ;P

ocenił(a) film na 10
chiquitita

Oj tam, czy to naprawdę takie ważne jak miał na imię ten czy ów, i który mistyk dawał akurat złoto Świętej Rodzinie, dla Jezusa?
Przecież to imię pojawiło się dopiero około 530 roku n.e. ...
Ważne, że było. No nie? :P
A coś ty nagle taka szczegółowa się zrobiła, hę. Wiary Ci brakuje czy co? ;-)

;-))

ocenił(a) film na 10
saruman_2

Oprócz złota dostali także, od mędrców ze Wschodu, mirrę i kadzidło.

- No i właśnie, ciekawe co się z tymi darami stało?...

ocenił(a) film na 10
komentarz

A wiecie?...
Jak informują niektóre media - w mieście Łodzi, jego główną ulicą Piotrkowską, przeszedł uroczyście Orszak Trzech Króli.
Choć śnieg dnia 6 stycznia 2013 roku padał w Łodzi, to impreza była udana, a jej klimat przyjemny. Uczestniczyło bardzo wielu mieszkańców Łodzi. A w postacie legendarnych Mędrców ze Wschodu, wcielili się przedstawiciele łódzkich Uczelni. I kto wie... może robili też jakieś sztuczki magiczne czy cuda?... Ale dary tradycyjnie złożyli (chyba, bo akurat tego nie widziałem, więc nie mogę zaręczyć).
Na pewno było inaczej niż dotąd. O, na przykład wszystkie hipermarkety w Łodzi (i nie tylko) były pozamykane, więc ich pracownicy mieli wolne, które mogli poświęcić np. na spacer, ot, choćby z rodziną czy znajomymi, główną ulicą miasta (albo gdzie indziej, skoro mieli wychodne).
Bodajże miały być, czy były (sprawdźcie sami, jak chcecie dokładnie wiedzieć) jakieś festyny z tej okazji - żeby szarą i nudną codzienność choć trochę w to święto ludziom umilić.

ocenił(a) film na 8
komentarz

heh...nie, brakuje mi wiary, nie martw się;P z tym Melchiorem to takie małe sprostowanie tylko z mojej strony a co zrobili z tymi darami to nie mam pojęcia, wydaje mi się, że za złoto po prostu, najzwyczajniej żyli, mirra pewnie posłużyła im do pielęgnowania małego Jezuska a kadzidło pewnie palili żeby ładnie pachniało;)

ocenił(a) film na 10
chiquitita

No to ja Wam powiem, słuchajcie, a słuchajcie. I słuchajcie, a czytajcie - ale... uważnie, bo to ważne...

Oto wielka tajemnica wiary:
EURO, ZŁOTO, FUNTY I DOLARY.

:-)

komentarz

za 30 srebrników Judasz zdradził Jezusa ...

ocenił(a) film na 10
saruman_2

bardzo ciekawe rozważania :D

ocenił(a) film na 7
saruman_2

Wyprawa do Egiptu pewnie była kosztowna, nim tam Józef znalazł pracę to trochę potrwało ;)

saruman_2

podobno nowiuskiego poloneza caro z przyczepką kupili

saruman_2

Na przezycie - w sensie doslownym. Musieli uciekac do Egiptu, aby ich nie zabito. A wtedy nie bylo zasilkow dla bezrobotnych. Ta fortuna, ktora otrzymali, jakze byla im potrzebna dokladnie w tym momencie - nawet to zostalo przewidzane.

TrashO2

taaaa w VI w.

ocenił(a) film na 1
saruman_2

Na zmianę płci Maryi. Właśnie oglądam film i przecież Maria wygląda jak facet, a nie kobieta :-(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones