PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=295304}

Narodzenie

The Nativity Story
6,8 2 918
ocen
6,8 10 1 2918
Narodzenie
powrót do forum filmu Narodzenie

Film zrobiony na bardzo wysokim poziomie - w mojej ocenie mógłby stanowić wprowadzenie do 'Pasji'. Kreacje aktorskie naprawdę żywe, uczucia nie przerysowane - bardzo ciekawe ujęcie tematu (niby znanego ale tylko z pozoru, bo film pokazuje jego prawdziwą głębię). Wzrusza - ale nie jest żadną operą mydlaną. Obejrzałem go wraz z żoną i oboje jesteśmy pod wielkim wrażeniem. Świetny film na adwent.

Polecam - to trzeba obejrzeć!

ocenił(a) film na 10
bartkrusz

Oczywiście podzielam Twoją opinię o tym filmie.
Dodam tylko, iż całkowicie słusznie użyłeś sformułowania, że temat jest znany, ale raczej tylko z pozoru. Wskazuje na to chociażby ignorancja części Redaktorów /przyjajmniej jednego/ tego portalu filmowego - Filmweb.pl (który zresztą nie jest polski pod względem własnościowym...), który odmówił akceptacji mojej kontrybucji informacji uzupełniającej o oczywisty fakt, iż jest to film także z gatunku >> historyczny << zarazem. Co też podają inne portale traktujące o filmach - polecam nie poprzestawać na tym portalu, gdyż pod pewnymi względami jego redaktorzy bywają bardzo stronniczy - t.zn. tolerancyjni inaczej.
P.s: piszę to tutaj, gdyż nie masz aktywowanego do kontaktów z innymi, swojego bloga.

Film jest świetny i należy go reklamować wszędzie, aby ludzie o nim wiedzieli i mogli go obejrzeć - bo jest tego wart!

pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
komentarz

Witam,
Tez sie wybieram na ten film do kina ale juz chyba po Swietach, mam przeczucie ze to bedzie cos wyjatkowego.
Czytalem w gazetce "Dobre Nowiny" ze film jest zrobiony z duza dbaloscia o szczegoly a autentyczna scenografia sprawia u widza poczucie zwiazku z historia. Lubie taki realizm, bardzo mi sie tez podabala "Pasja".

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Yoshimura

Oj straszny pech, myslalem ze wybiore sie dzisiaj do kina na ten film, a okazuje sie ze w Katowicach jest tylko jeden seans o 10:15 :(

No coz, poczekam, moze pojawi sie w moim prowincjonalnym miasteczku.
Swoja droga szkoda ze bylo tak male zainteresowanie filmem, niektore tytuly ktore mialy swoja premiere w listopadzie jeszcze graja w multipleksach a "Narodzenia" juz nie.

ocenił(a) film na 10
Yoshimura

Cóż.. film nie był reklamowany należycie, dlatego niewielu ludzi wiedząc wogóle o jego istnieniu, mogło wybrać się do kina. Mnie udało się w porę dowiedzieć o istnieniu tego filmu i o tym, że jest on wyświetlany w kinach -choć, jak się okazało, był on bardzo krótko wyświetlany ze względu na małą frekwencję- m.in. stąd, że akrurat słuchałem Rozgłośni Polskiej Radia Maryja w momencie, gdy ktoś ze słuchaczy zatelefonował na antenę i podzielił się z innymi słuchaczami tą dobrą nowiną, że to jest świteny film, który jak najbardziej warto obejrzeć, zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia. Bo wspaniale wprowadza w atmosferę tych świąt.
Film jest niewątpliwie piękny w swoim rodzaju - bardzo dobrze, prawdziwie, realistycznie odzwierciedla rzeczywistość tematu, który przedstawia -historię narodzin Jezusa Chrystusa- pod względem historycznym, kulturowym, obyczajowym, artystycznym, a także biblijnym i teologicznym w sposób (w mojej ocenie jak najbardziej poprawny).

Jeśli jednak do tej pory nie miałeś okazji obejrzeć tego pięknego, wartościowego filmu, to spieszę Ci powiedzieć, że został on już wydany na płytach DVD - można więc kupić go i rozkoszować się jego oglądaniem, jego pięknie przedstawioną treścią.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
komentarz

Dziekuje, obejrzałem juz miesiac temu, zaraz jak wyszedl na dvd. Jestem stalym bywalcem w wypozyczalni WideoWorld i dostaje regularnie subskrypcje z filmowymi nowosciami.
Film rzczywiscie piekny, troszke sie poplakalem, ale mysle ze ze wzgledu na piekne zdjecia duzo traci na malym ekranie.

Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones