PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=700379}

Narodziny legendy

Huang Feihong Zhi Yingxiong You Meng
6,4 1 353
oceny
6,4 10 1 1353
Narodziny legendy
powrót do forum filmu Narodziny legendy

to podajcie tytuły ,może się znajdzie jakiś ,którego nie widziałem bo uwielbiam takie kino jak np:IP Man,Dawno temu w Chinach,Pijany mistrz itp.

Za ten daję 8 bo choreografia walk super ale trochę moim zdaniem tak namieszali w scenach że przesadzili (chodzi o to że nagle jest ich kilku co chcą gang rozwalić,tu pokazani jako młodzi tu nagle znów dorośli,a szło to pokazać po ludzku po kolei,w pewnych momentach się myślało co to za gość i skąd się wziął)

romek_krakow

Hej ,nie wiem czego oczekujesz ale kilka tytułów ci podam
Brama Tygrysa i Smoka - Lung fu moon (2006)
Di Renjie: Shen du long wang(2013)
Wojna imperiów(2015)
Tian Jiang Xiong Shi
Władcy wojny(2007)
Tau ming chong
3 Części Ruroni Kenshin(2012)
Rurōni Kenshin
Ps.Czy mi się zdaję ale czy w 1h:52 min nie użyto motywu przewodniego z "Dawno temu w Chinach"

uren

dlatego, że bohaterem zarówno sagi Dawno temu w Chinach jak i tego filmu jest Huang Feihong / Wong Fei Hung :)

hellblazer

O ja cię no faktycznie :) , nie wpadłem na to, że czytając w innej kolejności to to samo, a to taki smaczek dla znafców i koneserów, zmyliło mnie że nie podobny do Jet-a Li :p. Dzięki wielkie za wyjaśnienie :)
Dodatkowo bohater także się nazywa Fei-Hung Wong, więc mamy trzy nazewnictwa jednej postaci :D

uren

Wong to nazwisko i po ichniejszemu najpierw dajemy nazwisko później imię (dwuczłonowe) no chyba, że masz jeszcze bonusowo imię angielskie wtedy pojawia się z przodu, z chińskim jako drugie (jak u Sammo). Coż dośc mocno pokombinowali :P

ocenił(a) film na 8
uren

dzięki,nie widziałem jeszcze Części Ruroni Kenshin(2012) tylko.A filmu lubię właśnie takie gdzie są ładne pod względem choreografii walki coś jak w "Dawno temu w Chinach" czy w "Fong Sai-Yuk" (1993) -(swietny moim zdaniem,czy coś jak "Pijany Mistrz" ,bądź "Wąż w cieniu orła" z Jackie Chanem.Coś jak IP-Man ale także coś jak Stare a świetne' No Retreat, No Surrender -kilka częsci (zwłaszcza jak dobrze pamiętam 1-4, 1 to chyba pierwszy film JVCD który gra tam ruska). Bardzo też lubię filmy w stylu całej serii "In the line of duty " z świetną Cynthiom Khan i Michelle Yeoh -(uwielbiam te aktorki tak jak i Cynthia+Rothrock ,choć niestety jej ostatnie filmy to porażka,a liczyłem na jej chwilowy,fajny i mocny powrót w stulu lat 90-tych).
Uwielbiam takich aktorów jak :Biao Yuen ,Jaskie Chan,Sammo Hung,Jet Li,Andy Lau,Cynthia Rothrock,Cynthia Khan,Michelle Yeoh,Loren Avedon,Richard Norton,Gary Daniels i jeszcze wielu wielu innych ale grających w filmach o podobnej tematyce.
Swoją drogą bardzo żałuję że już nie wychodzą takie kolekcje na dvd w gazetach jak dawniej "kolekcja filmów sztuk walki' , "Kolekcja filmów Kung-Fu" itp :(z chęcią bym pozbierał jeszcze

ocenił(a) film na 8
uren

Mogę od siebie też polecić śwwietny Lady Bloofght/ Krwawe Igrzyska z genialną Amy Johnston. Coś jak krwawy sport i kumite tylko w żeńskim wydaniu. Mnie się podobał a zwłaszcza jak było widać jak w kilku scenach jak pracuje jej każdy mięsień. Jeszcze z nią widziałem Female Fight Club też niezły choć słabszy od wspomnianego wcześniej, ale jako miłośnik kina kopanego nie mogłem i jego przegapić.

ocenił(a) film na 10
romek_krakow

Prawdziwa legenda polecam

ocenił(a) film na 8
tajfun6

Widziałem, dzięki. Mogę od siebie też polecić śwwietny Lady Bloofght/ Krwawe Igrzyska z genialną Amy Johnston. Coś jak krwawy sport i kumite tylko w żeńskim wydaniu. Mnie się podobał a zwłaszcza jak było widać jak w kilku scenach jak pracuje jej każdy mięsień. Jeszcze z nią widziałem Female Fight Club też niezły choć słabszy od wspomnianego wcześniej, ale jako miłośnik kina kopanego nie mogłem i jego przegapić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones