PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=338598}

Narodziny w słońcu

A Raisin in the Sun
6,9 162
oceny
6,9 10 1 162
Narodziny w słońcu
powrót do forum filmu Narodziny w słońcu

Niby nic, a jednak

ocenił(a) film na 8

Nie przepadam za dramatami, nie oglądam też filmów pokazujących kłopoty mniejszości narodowych. Od niechcenia zacząłem oglądać ten film i... o dziwo obejrzałem go do końca.

Film ogólnie oceniam bardzo dobrze, ale mam dosyć mieszane uczucia wobec niego. Z jednej strony film wydał mi się nieco tendencyjny, ale z drugiej strony całkiem prawdziwy. Z jednej strony postacie wydały mi się nazbyt typowe, ale jednocześnie jakby były z krwi i kości. Niby film wydał mi się typowy i pozbawiony charakteru, ale jednak przyciągnął mnie, a realia w jakich rozgrywa się akcja nadały mu specyficznego stylu.

„Narodziny w słońcu” to pozycja warta uwagi. I naprawdę nie potrafię uzasadnić dlaczego.
3/5

Khaosth

Historia ubogiej afroamerykańskiej rodziny, która niespodziewanie otrzymuje dziesięć tysięcy dolarów z polisy ubezpieczeniowej i staje przed dylematem, na co wydać te pieniądze.

Lata 50. ubiegłego wieku. Mieszkająca w Chicago rodzina Youngerów - Walter Lee (raper Sean „P. Diddy” Combs), jego matka (Phylicia Rashad), siostra (Sanaa Lathan) i żona Ruth (Audra McDonald) - od zawsze borykała się z brakiem pieniędzy. Problemy finansowe na stałe wpisały się w ich codzienność, a próby wyjścia z impasu kończyły się dotąd fiaskiem. Sytuacja radykalnie się zmienia, kiedy starsza pani Younger dowiaduje się, że dostanie z polisy ubezpieczeniowej dziesięć tysięcy dolarów. Szybko okazuje się jednak, że nie tylko brak pieniędzy, ale także ich nadmiar może sprawiać kłopoty. Youngerowie zastanawiają się, czy wydać je na zakup nowego domu, zainwestować w sklep, czy może przeznaczyć na edukację. Wybór nie jest łatwy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones