PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847066}

Narwik

Kampen om Narvik - Hitlers første nederlag
5,7 4 531
ocen
5,7 10 1 4531
Narwik
powrót do forum filmu Narwik
hyrkan

Idiotów z hyrkanem na czele.

Shadow_dawnego_gggggg

Tak sobie tłumacz, dlaczego świat nie jest taki, jaki byś chciał. Wszędzie hyrkany :)

hyrkan

Święta prawda. Można się tylko modlić aby takich jak ty było jak najmniej.

Shadow_dawnego_gggggg

to jeszcze w gusła wierzysz?

hyrkan

A tak w ogóle to naprawdę mam problem bo nie potrafię wytłumaczyć otaczającego świata. Jest Szwecja. I się pali. Bo Rasmus Paludan coś tam palił. A hyrkanek nic tam nie palił? Np. trawki.
Następnie biją ukraińskich uchodźców w tej Szwecji, a przecież hyrkanów tam nie ma. Więc kto bije młodych Ukrainców? hyrkanek jest od ,,tłumaczenia". A wytłumaczyć tego nie potrafi.

Shadow_dawnego_gggggg

Chyba chodzi o to, że masz trochę za mało możliwości intelektualnych, by odróżnić śmieci od informacji. Co podajesz dalej - to jednak śmieci.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Więc to co się dzieje w Szwecji to nie prawda? Kto nas okłamuje?

Shadow_dawnego_gggggggg

w Szwecji się dzieje wiele różnych rzeczy. Na przykład przestępstwa prawicowych oszołomów. Ważne, żeby winnych prawicowych oszołomów ukarać.

Shadow_dawnego_gggggg

Też się zastanawiałem i też myślę że nie.

EMERSION

JA WIEM KTO WIE. Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.
ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090
TO FAŁSZYWI PROROCY. KOLEGO, SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/
ON WIE.

ocenił(a) film na 1
EMERSION

Radek znowu się odezwał, bo wie o polskich planach rozbioru Ukrainy. Radziu, ty pożyteczny idioto, Polacy to nie Albańczycy którym wolno rozbijać cudze państwa (vide Kosowo).

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Wspomniano o p0lakach.

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_gggggg

O Polakach mówi narrator natomiast w scenach batalistycznych są Norwegowie i Francuzi. Jest to zresztą zgodne z geografią bitwy - Polacy uderzali z południowego zachodu a francuscy strzelcy alpejscy (półbrygada) wsparci przez dwie brygady norweskie z północnego wschodu i na tym odcinku, prócz samego miasta, toczy się akcja filmu. Nie jest to rekonstrukcja bitwy a raczej film o postawach ludzi wobec konieczności podejmowania trudnych decyzji.

Tywin

Przecież Shadow to troll i hejter, który daje 1/10 i wypowiada się o filmach, których nie oglądał. Przerabiałem to przy okazji "Idy".

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Przecież gugulski to naiwniak bądź kłamczuch, który daje 10/10 filmom antypolskim, nie widząc (bądź też nie chce widzieć) jaką one potworną szkodę wyrządzają całemu naszemu narodowi. On wszystko widzi na różowo. Przerabiałem to przy okazji "Idy".
P. S. Skąd wiesz że nie oglądałem, tłuku jeden?

Shadow_dawnego_gggggggg

Jeśli, bystrzaku, wykazywałeś się taką niewiedzą o "Idzie", jak ktoś, kto jej nie oglądał, to można przyjąć, że nie oglądałeś.

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

No dobra, nie oglądałem ,,Listy Schindlera" . Czy to prawda że tam jest tylko jedno zdanie po polsku: ,,żegnajcie Żydzi"?

Shadow_dawnego_gggggg

Abstrahując od filmu odnośnie bitwy o Narwik podoba mi się ocena głównodowodzącego wojsk alianckich gen. C. Auchinlecka który w swoim raporcie stwierdził że jest chory że wstydu jak myśli o brytyjskich siłach lądowych za to wojska francuskie i polskie składały się z prawdziwych żołnierzy. Przez samych Norwegów Polacy byli oceniani jak niesamowicie odważni walczący jak szaleni i bezwzględni dla Niemców.

jambojad

Na podstawie filmu można pomyśleć jakoby Norge wygrała z III R. Film nudny i nie mogłem doczekać się końca. Anglicy przedstawieni jak lisy na, które chętnie polowali zresztą. Podpuszczali Norwegów do walki bez szans. Polacy niestety jak zwykle wkładali palce między drzwi. Francuzi walczyli jak lwy a padali jak muchy. Niemcy lepsi niż w polskich filmach. Podobnież tak było naprawdę. Norwegowie przedstawieni jako tłuki. Lepiej wyszli z opresji Duńczycy i Szwedzi. Oczekiwałem lepszego filmu. tu mamy coś na wzór Olsen Banden. Może mówię niepoprawnie politycznie ale mdli mnie po europapce. Szkopy w okupowanej Polsce byli wiele gorsi en masse. Pozdrawiam Tadeusz

Shadow_dawnego_gggggg

Rzeczywiście to najważniejsze xD

Shadow_dawnego_gggggg

Jaki wątek polski, co za brednie

ocenił(a) film na 5
Shadow_dawnego_gggggg

Polskie wojska są jedynie wspomniane dwukrotnie.

NiePodamNicka

Jest polska flaga na aucie tego typa co się wozi po mieście

Ralf177

Film jako widowisko i sceny walk fajnie wyszło. Wstyd że ani słowa o Polakach No może tylko że Polacy nadciągają ale nic nie pokazano.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones