PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589501}

Nasze dzieci

À perdre la raison
6,6 675
ocen
6,6 10 1 675
Nasze dzieci
powrót do forum filmu Nasze dzieci

opis filmu:

ocenił(a) film na 9

Mounir jest Marokańczykiem, ale mieszka w Belgii od lat. Małżeństwo siostry Mounira, które
umożliwiło obojgu otrzymanie odpowiednich dokumentów, istnieje tylko na papierze, ale jego
relacja z jej mężem jest bardzo bliska. Doktor Pinget jest dla chłopaka jak ojciec, którego nie
miał: daje mu dach nad głową, wspiera go i łoży na jego utrzymanie. Kiedy Mounir poznaje
Murielle, mimo ich młodego wieku uczucie wygrywa: szybko pobierają się, dziewczyna zachodzi
w kolejne ciąże. Zależni finansowo – i psychicznie – od doktora Pingeta, niemający dla siebie
czasu, zakrzyczani przez dzieci małżonkowie niepostrzeżenie stają się sobie obcy. Film
Lafosse’a mówi o tym, jak maleńka czarna plamka na duszy potrafi przemienić się w czarną
dziurę. I o tym, że w związku nie wystarczy na siebie patrzeć – trzeba się widzieć.

ocenił(a) film na 9
pecadora

Niesamowicie poruszająca i ciekawie opowiedziana historia! Osobiście umieściłabym go w czołówce najlepszych filmow na tegorocznym festiwalu T-mobile Nowe Horyzonty.

pecadora

zgadzam się...film dogłębnie poruszający...muzyka pasująca idealnie...a rola Émilie Dequenne wybitna...pierwszy raz ją widziałam ,ale jej aktorstwo zapiera dech w piersiach...

pecadora

Pecadora ..zapytam Ciebie ,bo jako jedyna napisałaś coś o tym filmie..Czy nie uważasz ,że Andre faszerował ją jakimiś psychotropami ,które pchnęły ją do tego stanu i do zrobienia tego ..?pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
habibi18

No nie, raczej nie. On ją po prostu nimi ubezwłasnowolniał, miała być potulna i bierna, grzecznie opiekować się wnuczkami na życzenie. Do tego stanu pchnęła ją cała ta sytuacja, za która w przeważającej mierze on był odpowiedzialny.

Lady_Lazaruss

:-) a ja się doszukiwałam drugiego dna :-)

ocenił(a) film na 8
habibi18

To zrozumiałe :) Dzieciobójstwo to tak trudny i kontrowersyjny temat, że zawsze będziemy próbowali sobie to jakoś wytłumaczyć, by zrozumieć...Film świetnie łamie stereotyp matek, które dopuszczają się takich czynów. Przyznam szczerze, że sama dość szybko zorientowałam się, że "problemem" w tej pozornej sielance będzie Mourielle a wraz z upływem filmu domyśliłam się, jak to się może skończyć...Pewnie dlatego, że jestem świeżo po lekturze "Umiłowanej" Toni Morisson, którą Ci gorąco polecam. Ta doskonała powieść porusza ogólnie tematykę niewolnictwa, ale akcja oscyluje wokół dzieciobójstwa właśnie. Tam również nie ma prostych odpowiedzi. No, a bohaterka filmu stała się wszak współczesną niewolnicą, spętaną przez zobowiązania i zależności...

Lady_Lazaruss

Dziękuje ,z pewnością przeczytam książkę ,którą mi poleciłaś.Wracając do filmu ,oglądając go wczoraj z meżem mieiśmy przez moment wachanie czy aby Andre nie jest homosksulistą..lecz szybko odrzuciliśmy tą teorie.Zastanawia mnie jednie fakt,że główna bohaterka zabiła czwórkę swoich dzieci ,ale siebie już nie potrafiła ....ja nie mam jeszcze dzieci ,ale kiedy widzę jak dziecku dzieje się krzywda to lepiej ze mną nie zadzierać...chyba nie mogłabym tego zrobić...wiem ,że była w depresji pomimo to chyba wolałabym zabić siebie ...

ocenił(a) film na 8
habibi18

Właśnie to jest tak fascynujące w ludzkiej psychice, że nigdy nie wiadomo, jak zadziała. Nigdy nie wczujemy się do końca w drugą osobę. Dlatego zauważ, jak płodny artystycznie jest to temat - zaburzeń psychiczych, ich przyczyn i konsekwencji, nigdy nie przestanie nas intrygować, co tak naprawdę czai się w mrocznych pokładach cudzej, a także naszej podświadomości. Heh, ale pompatycznie to zabrzmiało :P Ale tak to widzę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones