PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=823675}
6,5 581
ocen
6,5 10 1 581
7,6 5
ocen krytyków
Nasze dzieci
powrót do forum filmu Nasze dzieci

po tragicznym wydarzeniu. Z wielu perspektyw, z punktu widzenia różnych ludzi. Jak sobie z tym radzimy? Jakie mechanizmy obronne dochodzą do głosu? Ile emocji się pojawia i co z nimi zrobić? Chociaż film trwa dwie i pół godziny, to i tak za mało żeby to wszystko pokazać. Doskonałe dialogi, a każdy z nich jest zaproszeniem do autorefleksji i zastanowieniem się nad tym, ile wiemy o sobie, o naszych dzieciach, relacjach ze współpracownikami. Imponująca gra aktorska - czasami najtrudniej oddać codzienność, zwykłych ludzi z ich wątpliwościami. Tu są przedstawieni naprawdę wiarygodnie.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

ja właśnie spodziewałam się zobaczyć to o czym piszesz w swoim komentarzu - wielkie emocje. Ale ja ich kompletnie nie dostrzegłam. Odebrałam to jako wymianę bardzo chłodnych, wyuczonych i poprawnych dialogów i rozmów w obliczu wielkiej tragedii dla obu stron wypadku. Nie wiem czy kultura rozmów (poprawność polityczna może) jest w Norwegii na tak wysokim poziomie, że na absolutnie każdy temat mogą rozmawiać w sposób nikogo nie stygmatyzujący i na chłodno, czy wynika to z ich charakteru...... Gra aktorska faktycznie świetna.
Bardzo ciekawe, że ten sam film, a każdy/a z nas zobaczyła coś przeciwnego :) pozdro!

ocenił(a) film na 8
Ale_Mroz

z jednej strony to kultura skandynawska, czy raczej to, czym charakteryzują się skandynawowie- powściągliwość, spokój, niekiedy surowość i chłód w kontaktach międzyludzkich, ale wszystko z, no właśnie- kulturą. Z drugiej strony, jak już wspomniała autorka wątku, mechanizmy obronne funkcjonujące u bohaterów, które być może przykrywały silniejsze emocje; rozpaczliwy płacz, wrzask, agresję. Niemniej moim zdaniem film aż kipiał od tych emocji, widać je było w każdym spojrzeniu, każdym drobnym geście. Bohaterowie przeżywali inne aspekty tej sytuacji i na swój sposób, ale niewątpliwie intensywne przeżycia tam były i to w piękny sposób zagrane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones