PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=109486}

Natural city

Naechureol Siti
5,5 1 013
ocen
5,5 10 1 1013
Natural city
powrót do forum filmu Natural city

NIE! NIE! NIE!
Koreańczycy zapewne pomyśleli, iż ich kinematografia wielką jest. Zróbmy zatem wielki film SF! Niech świat go podziwia i nas zarazem! Ale uwaga! To nie ten format, nie ten ciężar, nie to mistrzostwo! Właśnie niedawno przypomniałem sobie "Łowcę Androidów", i dla drogiej koreańskiej produkcji porównanie to jest miażdżące!
Jestem fanem fantastyki ale "Natural city" nie ma jaj! Nie przekonuje mnie główny bohater, to dureń, który zakochał się w cyborgu z trzyletnią datą ważności! Na co on liczył? Na amnestie? Miałkie to jakieś, naiwne i wyprane z emocji. Lepiej zobaczyć jeszcze raz WIELKI pierwowzór. Pozdrawiam wszystkich miłośników science fiction.

kopernix

Witam

Film wyraźnie jest wzorowany na "ŁOWCY..." czyli policja, złe androidy (nawet android wojskowy) już o ich żywotności nie wspomnę. Czyli mamy film o miłości wzorowany na Klasyku i tu nie ma dyskusji (nawet super domowy doktorek co chce pomóc i naprawia androidy - żywcem wyjęty - oczywiście nie taki sam).
Miłość - czemu nie, normalna sprawa, chłop się zakochał trudno ..... (bez spoilerów) zobaczymy jak u nas będzie jak za 40 lat będą takie androidy dla bogatych. Problem nie polega na banalności filmu ale na fatalnym i beznadziejnym ukazaniu głównego bohatera i relacji z androidem (brak pokazania miłości może po za sceną w hologramie na początku) - a ciągłym mówieniu że on ma problem bo kocha androida!!!! ludzie to zepsuło ten film. Jak melodramat to melodramat. Czyli film uwalił scenariusz i sposób przedstawiania historii - czyli reżyseria.

Tak czy siak film godny uwagi jako superprodukcja i nie jest czasem straconym.

ocenił(a) film na 5
sokoleokoo2

sokoleokoo2 masz racje... jeszcze z filmu zapamietal scene jak w wlasciciel baru zalil sie ze musi zutylizowac swojego pracownika (kelnera) chociaz dobrze pracuje. Wydaje mi sie ze pokazane tez jest relacja miedzy ludzmi a cyborgami, którzy przypominają mi niewolników, jednak można sie z nimi zaprzyjaznic.

Jednak nie moge sie z Toba zgodzic co do pokaznia w filmie milosci. Ukazuje jak glowny bohater sie dla niej poswieca, a ze nie ma seksu mozna spokojnie wytlumaczyc na chlopski rozum ze androidowi konczy sie data waznosci i nie jest w pelni sprwany, pokazuje milosc piekna nie na seksie oparta a poswieceniu, wydaje mi sie ze to chcial ukazac rezyser filmu.

" chłop się zakochał trudno ..... (bez spoilerów) zobaczymy jak u nas będzie jak za 40 lat będą takie androidy dla bogatych" - dokladnie tak samo mysle.

Co do Kopernixa to wydaje mi sie ze w Korei maja inna kulture i my Polacy nie mozemy tego zrozumiec, wydaje mi sie ze u nich tak nie bulwersuje tak jak ciebie milosc do cyborga (prztpomina sie slub Koreanczyka (a moze japonczyka) z jakas cyberpanna co byla w grze komputerowej - glosno o tym bylo i nawet w tv mowili - wiec u nich taki temat jest na czasie)

Pzdr.

adiman

Też tak myślałem, nie bulwersuje mnie miłość (czy to do chłopa, baby czy robota) ale nie lubię jak film budowany jest na miłości i jest ona głównym wątkiem, zwłaszcza w filmach sci-fi

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones