PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=212133}

Nauka spadania

A Long Way Down
6,6 52 976
ocen
6,6 10 1 52976
4,8 10
ocen krytyków
Nauka spadania
powrót do forum filmu Nauka spadania

?

ocenił(a) film na 9

Czy tylko mnie dobił ten happy end? Tak sobie myślę, że gdy JJ wypowiadał się stojąc na desce
świetnie opisał problem egzystencji nie jednego z nas. Nie zrobił kroku tylko dla tego, że reszta
przyszyła i oni tego nie chcieli. On chciał. Jak dla mnie ten happy end totalnie z dupy, ale czego
innego się spodziewać po filmie z Piercem Brosnanem w jednej z głównych ról? | Mimo to podobał mi się. Jest prosty, jednak w odpowiednich momentach wzbudza emocje i musza do myślenia :)

ocenił(a) film na 7
shauciau

Jak dla mnie Brosnan dał radę.
A czy z tym naszym życiem to nie jest troszkę tak,że ono nie jest tak do końca nasze, że żyjemy dla innych...

ocenił(a) film na 7
shauciau

Dokładnie takie właśnie miałem wrażenie. Wypowiedź JJ na dachu to chyba najbardziej osobisty moment w tym filmie, a końcówka jak z filmu edukacyjnego.

ocenił(a) film na 8
weiser83

A mnie happy end nie dobił. Podobało mi się to, że na przykładzie JJ'a pokazano, że każdy ma momenty zwątpienia, ale nasza subiektywna ocena sytuacji nie powinna wpływać na nasze dalsze losy. Bardzo podobały mi się też różnice między postaciami, tyle tak odmiennych osób o różnym statusie społecznym i o różnych ambicjach, tworzy w końcu grupę przyjaciół, którzy wspierają się wzajemnie, w momentach zwątpienia. Moja ocena to 8 :).

ocenił(a) film na 8
shauciau

Nie wyobrażam sobie innego zakończenia. To przecież film o nadziei, przyjaźni, opowieść o tym,że z każdej sytuacji jest wyjście. O tym,że nie zawsze ważna jest powierzchowność - bo przecież wszyscy ci ludzie nie są takimi jakimi odbiera ich otoczenie. Że czasami można robić błędy, albo inaczej: okazuje się, że największe predyspozycje do skoku miała osoba, która nie potrafiła do końca wyjaśnić przyczyny. I jeszcze jedno: chcemy być zarówno na świeczniku jak i invisible, prawda?

shauciau

I myślisz że wybrał akurat walentynki, że czekał tyle czasu na dachu, żeby skoczyć? On czekał na nich, czekał na pomoc ;)

shauciau

Dzięki za spojler. Dobrze wiedzieć, że film kończy się happyend'em... -.-'

jacenty_centy

przecież on żartował :) nie było happy endu, JJ skoczył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones