PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10000848}

Nawet góry poruszę

Tata mută munții
5,1 1 863
oceny
5,1 10 1 1863
Nawet góry poruszę
powrót do forum filmu Nawet góry poruszę

Po obejrzeniu stwierdzam, że rumuńskie kino ma sie dobrze :) Świetne zdjęcia, bardzo przyjemne dla oka kadry, piękna zimowa, górska sceneria i przyzwoita gra aktorska. Co do fabuły to zdeterminowany ojciec porusza swoje kontakty i przeznacza spore środki finansowe, próbując najpierw uratować syna, a potem odnaleźć jego ciało... W okresie zimowym rumuńskie Karpaty sa tak groźne jak i te nasze, sznasa na powodzenie misji jest mała, pomimo zaawansowanej technologii przypomina to szukanie igły w stogu siana, a zagrożenie dalszymi laiwnami jest jak najbardziej realne.
Napisałem, że życzyłbym sobie inne, alternatywne zakończenie tej historii. Nagrodą byłoby natknięcie się na rzeczy, but, byc może odsłonięcie kawałka stopy... Przy takim epilogu żal mi sie go zrobiło, syzyfowa praca...

nieSEZONOWI_youtube

Według mnie zakończenie było ciekawe - nie wszystko da się kupić za pieniądze, a nawet nadmierna, spalająca ojca od środka ambicja i wola wygranej, musiała przegrać z potęgą gór. Zresztą bohater też zmienił się pod ich wpływem - widzimy to w scenie gdy wysłał swoich pomocników na pomoc innemu turyście, choć wcześniej takiej pomocy odmawiał matce, której zaginęła córka.

ocenił(a) film na 6
Millander

Zgodzę się, że nie wszystko da się kupić za pieniądzę i znajomości, ale nie to było przesłaniem tego filmu... Pokazanie jak słaby i ,,maluczki" jest człowiek w starciu z naturą, bezsilność rodzin i ratowników (bardzo wymowna scena kiedy ich szef ściąga ze ściany wszystkie dyplomy) oraz walkę za wszelką cenę o życie, a potem ciało swojego dziecka... Ten film pokazuje, że gór nie da się ujarzmić. Ciąglę znajdują się śmiałkowie, którzy będą im rzucać wyzwanie (vide ,,Everest"), ale czy warto ryzykować? Gdzie jest granica, kres cierpienia rodzin tychże zdobywców? Wreszcie w którym momencie należy się pogodzić ze stratą i jak to zrobić? Brakowało mi odrobiny optymizmu na koniec, być może uratowanie turysty jest takim znakiem? Natomiast nie wszystko musi się kończyć happy endem, reżyser zostawia naszej wyobraźni i ocenie jakie są szansę na powodzenie misji ojca, a w tle przypomnienie, że zagrożenie lawinami jest realne, wręcz namacalne...

ocenił(a) film na 7
nieSEZONOWI_youtube

Główny bohater byl przyzwyczajony ze przez cale zycie mogl miec wszystko i wszystkich za pieniadze. I nadeszla chwila ze po raz pierwszy stalo sie inaczej i nie potrafil sobie z tym poradzic. Skad tak niska ocena filmu? Dam mu 7 bo wg mnie dobry film o naturze ludzkiej i potędze przyrody z pięknymi ujeciami gor.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones