PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187676}
7,4 20 958
ocen
7,4 10 1 20958
7,5 30
ocen krytyków
Nebraska
powrót do forum filmu Nebraska

Jestem w SZOKU.

ocenił(a) film na 8

Jak taki film w ogóle zakwalifikował się do Oscarów??????/
Plasuję go gdzieś pomiędzy Jarmusch`em a Lynch`em, gdzieś pomiędzy Prostą historią a Poza
prawem. Prostota ludzkiego życia plus komizm powyższego, tragizm zbliżającego się końca plus
totalna ironia i olewanie upływającego czasu. Dawno w kinie nie było czegoś tak dobrego.

ocenił(a) film na 8
zatracony

Też miałem skojarzenia z Prostą historią, ale ten o wiele bardziej mnie wciagał. Ciekawy obraz Ameryki prowincjonalnej i prawie patologicznej, zwykłej.

ocenił(a) film na 7
zatracony

Podejrzewam, że wpływ na to miała Złota Palma dla Bruce'a Derna. Choć zgadzam się, film kompletnie nie oscarowy. Ale też niewielu było w tym roku kandydatów.

ocenił(a) film na 9
zatracony

Oskary już od dawna kojarzą mi się z blichtrem, dlatego również jestem zaskoczona aż tyloma nominacjami dla filmu, który porusza przyziemne sprawy :) moim zdaniem June Squibb może mieć szanse na statuetkę.

ocenił(a) film na 8
flamenkaa

hehe byłyby niezłe jaja gdyby ten film namieszał "pewniakom"

ocenił(a) film na 9
zatracony

boje się, że wygra kiepski American H..., June Squibb faktycznie zasłużyła na statułetkę.

ocenił(a) film na 8
bitzgrzyt1

Bez przesadyzmu, AH to bardzo udany film, aktorstwo to same perełki.

ocenił(a) film na 9
zatracony

Aktorsko tak, fabularnie słaby odgrzewany kotlet.

ocenił(a) film na 8
bitzgrzyt1

No i właśnie z powodu tak wyśmienitego aktorstwa dobrze się ogląda.

ocenił(a) film na 9
zatracony

Mi się dobrze go nie oglądało ale spoko, nie ma chyba filmu, żeby się każdemu podobał.

ocenił(a) film na 7
flamenkaa

Również trzymam za nią kciuki. Wg mnie zdecydowanie najlepsza z całej stawki :)

ocenił(a) film na 8
flamenkaa

Ona kradnie cały film. Jest fantastyczna.
Oby dostała Oscara!

zatracony

przeciez czarno biały jest to już połowa sukcesu :D

ocenił(a) film na 8
zatracony

Już nie przesadzajcie, Akademia od dłuższego czasu udaje, że interesuje się bardziej kameralnym, niezależnym kinem. Najczęściej kończy się na kurtuazyjnych nominacjach ("Bestie z południowych krain", "Do szpiku kości"), ale czasem zdarzają się nawet statuetki, jak w przypadku "Precious".

ocenił(a) film na 6
zatracony

Akademia lubi kino drogi i filmy tego reżysera zawsze docenia...

zatracony

kompletnie nie wiedzialem co to dopoki nie slyszalem o nominacji. ciesze sie ze ten film jest w gronie kandydatow.

zatracony

A zwłaszcza - dawno nie było czegoś takiego w wydaniu amerykańskim. Kiedyś więcej było takich produkcji o zwykłym życiu na amerykańskim zadupiu, produkcji, w których niby nic się nie dzieje, a jakoś trudno się oderwać od ekranu :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones