PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=217444}

Nefrytowy wojownik

Jadesoturi
6,1 497
ocen
6,1 10 1 497
Nefrytowy wojownik
powrót do forum filmu Nefrytowy wojownik

Akcja toczy sie dwoturowo, we wspolczesnej Finlandii i starozytnych Chinach. Calosc mocno zlozona i skomplikowana, zwlaszcza ze zahacza o nielatwa w odbiorze mitologie nordycka. Miejscami przydlugi (choc ciekawy), ale jak ktos nastawil sie na efektowne sceny akcji to moze byc zawiedziony (walk bardzo malo). W kazdym razie warto obejrzec, bo wczesniej czegos takiego jeszcze nie bylo.
W Finlandii i Chinach stal sie sporym przebojem, a ponad 30 krajow zdecydowalo sie na jego dystrybucje (a warto wspomniec ze kosztowal niecale 3 miliony euro).
I pomyslec ze wszystko zaczelo sie od pewnego trailera

-Grail-

Mam pytanie jeśli nadal pamiętasz film. Nie "zrozumiałam" końca. Na początku, w scenie gdzie Pin Yu strzela do wilka żeby odzyskać szkatułkę, wydawało mi się, że z Pin Yu był Sintai i mówią do siebie, że będą strzec szkatuły razem. Za to na końcu te sama kwestię mówi Pin Yu ale do tego mnicha/ucznia Sintai'a. Więc nie rozumiem... Archeolog wykopała zwłoki Sintai'a, który niby był zakopany z ukochaną i wilkiem. Ale jeśli patrzeć na ostatnią scenę to musiałby być ten mnich a nie Sintai. Do tego to oni mieli później szkatułę. To czemu jest Sintai w pierwszej scenie? I czemu zwłoki są niby Sintai'a a nie mnicha? Mam nadzieję, że nie zagmatwałam :)

ocenił(a) film na 7
elleri

Niestety, ale ten film oglądałem prawie 10 lat temu i nie zapadł mi specjalnie w pamięci, więc nic nie pomogę.

ocenił(a) film na 10
elleri

SPOILER
.
.
.
W początkowej scenie jest mnich i dziewczyna. Również wykopane zwłoki należą do mnicha i to on trzyma szkatułę. Komputer odtwarza rysy twarzy, gdy kończy jest twarz mnicha Cho. Sintai popełnia samobójstwo, żeby jego dusza mogła znaleźć nowe ciało, żeby miłości 'w końcu stało się zadość'.
W sumie jedyna niejasność, to skąd mają amulet skoro Pin Yu dała go Sintaiowi? Najprostsze wyjaśnienie, to że podczas pogrzebu Sintaia - bo zakładam, że go pogrzebali - wzięli amulet ze sobą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones