PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=738700}

Nerve

6,8 111 812
ocen
6,8 10 1 111812
5,4 18
ocen krytyków
Nerve
powrót do forum filmu Nerve

Będą na Legionie Samobójców, zobaczyłam zwiastun Nerve. Od razu (po samym tytule) skojarzyło mi się z anime Sword Art Online. Czy ktoś również widzi to podobieństwo?

luvmyprevc

Mam to samo wrażenie! Ogólnie chyba coraz częściej twórcy filmów biorą pomysły z dobrych anime. Tak samo jak Pacific Rim to nic innego jak Neon Genesis Evangelion. Dobrze chociaż, że Wachowscy przyznali się, że przy tworzeniu Matrixa czerpali kilka pomysłów z Ghost In The Shell :)

ocenił(a) film na 7
luvmyprevc

Bardzo podobny motyw był użyty w drugim sezonie K-Project. Tam też zwykli ludzie rejestrowali się na stronie internetowej (JUNGLE) i wykonywali zadania w zamian za punkty. Jak się można domyślić zaczynało się łatwo, a później pojawiało się coś w stylu "podrzuć komuś bombę".

ocenił(a) film na 7
luvmyprevc

A co do SAO to jedyne podobieństwo jakie widze to to że system którego używali aby się przenieść do gry nazywał się NERVE. Coś przeoczyłem?

ocenił(a) film na 9
arestars

To że gracze są 'uwiężieni' w grze, też raczej można nazwać podobieństwem :>

ocenił(a) film na 6
luvmyprevc

W ssao to jest gra w VR( oculusie ) a w Nerve to jest nadal świat rzeczywisty z rzyczywistymi konsekwencjami

luvmyprevc

NERVE to film na podstawie książki J.Ryan, nie wiem czy pisarka inspirowała się SAO ale szczerze wątpie.

ocenił(a) film na 4
kubaosko20

O kurczę, dzięki, nie wiedziałam. W takim razie koniecznie muszę iść w poniedziałek do jakiejś księgarni po Nerve! :D

luvmyprevc

SAO nie jest oryginalnym pomysłem, kilka lat wcześniej seria .hack// zrobiła to lepiej więc nie widzę podobieństwa poza pomysłem, żę akcja dzieje saę w grze.

ocenił(a) film na 6
luvmyprevc

A mi przypominał inny film, a mianowicie "13 grzechów"

ocenił(a) film na 10
luvmyprevc

Pomyślałam dokładnie to samo :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones