PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=473614}
6,2 13
ocen
6,2 10 1 13
Neuromancer
powrót do forum filmu Neuromancer

Największy żal mam do tego, że obecnie wyciągane są w Hollywood co lepsze mangi, książki itd. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że zamiast jakiejś opowieści zmuszającej do myślenia, intrygującym, niejednoznacznym światem i wyrazistymi postaciami otrzymamy prawdopodobnie ciekawą, lecz tylko podlaną jakąś tam otoczką fabularną, wariację na temat kina akcji. Oczywiście w roli głównej damy jakiegoś bożyszcza nastolatek, byle tylko więcej ludzi przychodziło do kina, nie mówiąc już o PG-13 i marnowaniu potencjału (znowu). I jeszcze jedno - potem tacy reżyserzy dostaną następne dzieło i następne... i aż się nie obejrzymy a nie będzie komu realizować kina akcji.

Bala

A co najlepsze.. szykuje sie nam jeszcze Neon Genesis Evangelion... ehh
kwestią czasu jest zanim dorwą się do GiTSA (ale myśle że Lain zostawią w spokoju... chociaż jakby Lynch sie za to wziął to nie miał bym nic przeciwko xD)

Trevor_Green

No Lain Lyncha może nie byłaby zła... Ale jak mi Gitsa ktokolwiek nakręci (live), to mu flaki powyrywam osobiście!

Scarab_Bonku

Spielberg kręci GitSa ;p Czekam na fotki jego flaków ;p

HuntMocy

O... Jak to spieprzy jak Appleseeda spaprali to ja dziękuje...

Scarab_Bonku

Lain na szczęście nie nadaje się do amerykańskie adaptacji bo to kino ujmując w skrócie psychologiczno-filozoficzne i nijak zrobić z tego tandetny horror lub action movie.

None200

Lepiej się zabezpieczyć w coś niemalowanego, by móc zaraz odpukać, albowiem każdy film można spłycić i włożyć w popularny schemat, czego dla mnie "Ja, robot" jest najlepszym przykładem.

Będą drobne SPOILERY odnośnie oryginalnej Lain:

Lain akcji: Koleżanka Lain popełnia samobójstwo. Lain dostaje komputer, przez który koleżanka informuje ją, że zagraża jej pewna tajemnicza organizacja. Biedna Lain musi uciekać przed dziwnymi ludźmi w garniturach, którymi dowodzi jej przybrany ojciec. Na szczęście pomoc znajduje u grupki hakerów, którzy mają pomysł na pokonanie złej organizacji.

Lain horror: Koleżanka Lain popełnia samobójstwo. Lain dostaje komputer, który zaczyna ją fascynować. Miasto nawiedza fala samobójstw, a ich przyczyna może znajdować się w nowo wprowadzonej technologii komputerowej. Dalej wszystko zaczyna przypominać film "Puls", z tym że ojciec Lain okaże się np. hodować boga w internecie i pragnąć, aby ten wszedł w ciało Lain.

Jak się chce coś spłycić, to na podteksty decydujące o oryginalności i tak nikt nie zwraca uwagi. Módlmy się, aby żaden scenarzysta ani producent takich postów jak mój nie czytał. :)

Khaosth

Amen. <modli się, bo za krótki...> Amen.

Khaosth

"aby żaden scenarzysta ani producent takich postów jak mój nie czytał. :) "
kurcze może lepiej zgłoszę do usunięcia :P

None200

Post możesz usunąć - gotowy scenariusz i tak leży u mnie na biurku. ;)

Bala

Jest szansa na zmianę tendencji. Pomimo "gwiazd" i wielkiego budżetu płytki woda w strumyku Terminator:Salvation okazał się finansową klapą [i bardzo dobrze]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones