PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832394}
6,4 1 608
ocen
6,4 10 1 1608
6,8 19
ocen krytyków
Nic nie ginie
powrót do forum filmu Nic nie ginie

Wiem, że to film dyplomowy, który kieruje się swoimi zasadami. Ale nawet biorąc to pod uwagę czuję zdecydowanie niedosyt. Pomijając nieco wypaczone wyobrażenie przebiegu terapii grupowej, najbardziej trafnym stwierdzeniem, które padło było zdanie: "Niewiele mi to pomogło". Mam wrażenie, że reżyserka wzorowała się bardziej na spotkaniach klubu AA, niż spotkaniach grup terapeutycznych. Nie oczekiwałam też w tak krótkiej formie jakichś przełomów, ale jednak większej autorefleksji i wnikliwości. A tak wyszło dość płasko i powierzchownie. Całkiem nie do przyjęcia jest dla mnie cała sekwencja odwszawiania - tak prostacka metafora nie przystoi moim zdaniem nawet debiutantce. Rozumiem, że to symbol otwartości w relacjach międzyludzkich, odwaga w dzieleniu się ukrywanymi, wstydliwymi problemami, swoiste oczyszczenie. Zamiar szczytny, sposób jego realizacji aż nadto oczywisty.
Pomimo tego naprawdę dobrze się ten film oglądało, gra poszczególnych aktorów poprawna, ciekawe krótkie impresje z życia niektórych postaci. Zabrakło mi bardziej wyrafinowanego domknięcia. A tak przy okazji polecam wszystkim polski serial HBO - "Bez tajemnic". To jest terapia.

ocenił(a) film na 3
Agatonik

E tam! Tandetna koncepcja i produkcja. Pomysł z wszami to jedyny płomyczek nadziei dla tych absolwentów filmówki, którzy to nakręcili.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones