PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1170}
7,6 38 479
ocen
7,6 10 1 38479
7,7 9
ocen krytyków
Nie ma róży bez ognia
powrót do forum filmu Nie ma róży bez ognia

ten koleś to po prostu najczystsze ZUO :D

Kocham ten film oglądam go od lat i zawsze będzie zaje bisty !!!!!!

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

Yogi babu! Brawo Jasiu!

ocenił(a) film na 8
Cobra_Choke

"A najśmieszniejsze jest to, że on cały czas działa zgodnie z prawem."
"Tak Jasiu, to jest najśmieszniejsze!"

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

Także kocham tą postać, wszystko na luzie i "zgodnie z prawem" i z ogólnie przyjętymi zasadami.

ocenił(a) film na 9
Thrasher_09

"Jasiu!, ja nie lubię tych wstrętnych myszy jeeeeeah!" :D

ocenił(a) film na 9
Thrasher_09

A najśmieszniejsze jest to, że on cały czas działa legalnie :D - Taaak to jest najśmieszniejsze :D

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

biedny miś... ;)

ocenił(a) film na 9
frigid

Brawo Jasiu

Cobra_Choke

Pani Elu, Pani Elu :)

Dąbczak "zniszczył" każdego w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
elmo81

100 % :D

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Żaden Dąbczak, tylko Jerzy Dobrowolski !!!!

ocenił(a) film na 9

A to Dobrowolski jest takim zwyrolem czy Jerzy Dąbczak ? Chyba nie załapałeś :)

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Jerzy Dąbczak to postać z filmu, to tak jakbyś napisał, że w Psach świetnie zagrał Franz Mauer.

ocenił(a) film na 9

Idioto, napisałem o postaci z filmu. Czy jak oglądasz, nie wiem, BATMANA to co mówisz ? O Joker to zajebisty czarny charakter czy Heath Ledger to zajebisty czarny charakter. I nigdzie nie użyłem słowa zagrał tylko, że JERZY DĄBCZAK to zajebisty ''czarny'' charakter. Dociera do ciebie czy mam ci to jeszcze narysować ?

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Właśnie chodzi o to, że nie napisałeś o postaci z filmu. Powinieneś napisać, że Jerzy Dobrowolski znakomicie zagrał postać Jerzego Dąbczaka, a nie, że Jerzy Dąbczak jest rewelacyjny, bo tak to napisałeś, że ktoś kto nie oglądał filmu pomyślałby, że piszesz o aktorze a nie o postaci z filmu.

ocenił(a) film na 9

NAPISAŁEM, ŻE JERZY DĄBCZAK POWINIEN BYĆ W PIERWSZEJ DZIESIĄTCE NAJGORSZYCH SUPER ŁOTRÓW. KUP SOBIE SŁOWNICZEK ANGIELSKO POLSKI, POTEM NAUCZ SIĘ CZYTAĆ POPRAWNIE, A POTEM ZABIERAJ GŁOS BO SIĘ SKOMPROMITOWAŁEŚ !!!

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Napisałeś to w taki sposób, że nie wiadomo czy Jerzy Dąbczak to postać z filmu, czy aktor . Poprawnie powinno to brzmieć tak :
Aktor grający postać Jerzego Dąbczaka powinien się znaleźć w pierwszej dziesiątce na liśćie 100 THE GREATEST VILLAINS :D . Naucz się najpierw pisać poprawnie zanim napiszesz jakiś post, bo ja gdybym nie oglądał filmu bym był przekonany, że Jerzy Dąbczak to aktor, a nie postać z filmu.

ocenił(a) film na 9

Nie wiem czy zauważyłeś, ale pisząc w temacie o NIE MA RÓŻY BEZ OGNIA to każdy wie o kim mowa. Wybacz, że wszyscy co tu napisali wykazali się elementarną inteligencją, ty niestety nie. I proszę nic już nie pisz bo każdy kto tu wejdzie to jasno i wyraźnie stwierdzi, że się ośmieszyłeś.

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Najpierw naucz się pisać poprawnie w języku polskim, zanim założysz jakiś temat. Każdy wie o kim mowa, bo każdy kto odpisał na ten post oglądał film, ja też oglądałem i doskonale rozumiem o co chodzi . Jednak ktoś kto filmu nie widział pomyśli, że Jerzy Dąbczak to aktor , bo w tytule tematu nie napisałeś że chodzi o postać z filmu .

ocenił(a) film na 9

Człowieku proszę...

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

Toż to przecie troll jest. Szkoda Twoich nerwów.
Jak byś w tytule umieścił zamiast Dąbczaka, Dobrowolskiego, to byś popełnił błąd, gdyż Jerzy Dobrowolski czarnym charakterem nigdy nie był (a przynajmniej o ile mi wiadomo). Nie musisz się zasłaniać inteligencją czytelników ("każdy wie o kim mowa"), bo Twoja forma z tytułu jest jedyną poprawną.

ocenił(a) film na 10
MishaPl

Ten film jest po stokroć lepszy od "Zmienników"...

KabaretSasiedzi

wyrażajmy się precyzyjnie, jeśli chcemy sie rozumieć, smalczyk ma racje, a poza tym obejrzałem ten film ostatniopo latach i stwierdziłem
1. Dobrowolski jest tak sympatycznym aktorem, że cwaniaczek w jego wydaniu staje się bogatą, kolorową postacią
2. Halina Kowalska w roli Wandeczki ma wiele krótkich wejść, w których pokazuje wielką skalę swojego talentu od lirycznej, ponętnej, poprzez zbuntowaną
Wiele lat trzeba było żeby nauczyć się czytać intencje Barei, który prowadził aktorów w stronę nie gwiazdorstwa, ale stworzenia typów prosto z życia. Dlatego te filmy będą i za sto lat aktualne wraz z tymi cudownymi aktorami, o których nie zapomnimy. Wszyscy, nawet najmniejsze epizody w tym filmie dają radość widzowi.

ebe2012

smalczyk nie ma racji

ocenił(a) film na 9

Hmmm... Chyba tylko Ty nie zrozumiałeś o kogo chodzi.

Cytuję Ciebie: "Poprawnie powinno to brzmieć tak :
Aktor grający postać Jerzego Dąbczaka powinien się znaleźć w pierwszej dziesiątce na liśćie 100 THE GREATEST VILLAINS "
To nie jest poprawne. Nie aktor, a postać. POSTAĆ (Jerzy Dąbczak) ma się znaleźć w pierwszej dziesiątce na liście 100 THE GREATEST VILLAINS.

użytkownik usunięty
Foresto

Doskonale rozumiem o kogo chodzi. Jednak ktoś kto filmu nie oglądał nie zrozumie o kogo chodzi. POSTAĆ nie może się znaleźć na żadnej liście, jedynie aktor grający tą POSTAĆ !!!!

ocenił(a) film na 9

Jak ktoś nie oglądał to w ogóle nie zrozumie obecnej dyskusji. A co do postaci Dąbczaka, to nie widzę przeciwwskazań, aby znalazł się na takiej liście. Nie rozumiem Twojego zakazu, a Ty nie zrozumiałeś dowcipu z głównego wątku Cobra Choke.

użytkownik usunięty
Foresto

No przecież mi cały czas od początku chodzi o to, że post został tak napisany, że ktoś kto nie ogladał filmu nie będzie wiedział o co chodzi . Autor postu powinien zaznaczyć, że chodzi o postać z filmu .

ocenił(a) film na 9

Przecież Dąbczak to postać z filmu. To Ty chciałeś aktora Dobrowolskiego umieścić na tej liście. Osobiście nie wiem jaki był prywatnie. Może i mógłby znaleźć się na wspomnianej liście, w co wątpię, ale tego nie wiem. Natomiast postać Dąbczaka jak najbardziej na to zasługuje. Może z pewną domieszką ironii...

użytkownik usunięty
Foresto

nie chciałem Dobrowolskiego umieszczać na żadnej liście. Chodziło mi tylko o to, że powinno być zaznaczone, że postać Jerzego Dąbczaka a nie Jerzy Dąbczak, bo jak już pisałem ktoś kto filmu nie widział nie zrozumie czy Jerzy Dąbczak to aktor czy postać z filmu .

ocenił(a) film na 9

Mylisz się. W tytule tematu nie trzeba zaznaczać, że to postać. Temat ten jest przeznaczony dla "wtajemniczonych", którzy widzieli omawiany film. Jeżeli ktoś go nie widział, to tłumaczenie mu kto jest kim i opisywanie jego funkcji i dokonań nie ma najmniejszego sensu.

użytkownik usunięty
Foresto

To inaczej rozumiemy. Dla mnie trzeba zaznaczyć w tytule tematu o co chodzi, bo nie każdy temat jest przeznaczony dla wtajemniczonych, często ludzie, którzy nie widzieli jakiegoś filmu wchodzą na różne tematy.

ocenił(a) film na 9

Pomyśl chwilkę. Jakoś wszyscy powyżej (prócz Ciebie) zrozumieli sedno tematu. Trudno też,. żeby przy każdym temacie nakreślać w pełni charakterystykę postaci, bo a nuż ktoś nie obejrzał i nie będzie wiedział o co chodzi. Nie zauważyłem też, żeby ktoś z nieoglądających miał pretensje do autorów podobnych tematów. A wiesz dlaczego? A właśnie dlatego, że nie widzieli i nie chcą zabierać głosu w temacie o którym jeszcze nie mają pojęcia. To jest forum dla miłośników filmów. To znaczy, że trzeba wykazać się przynajmniej znajomością danego filmu (niekoniecznie zrozumieniem), aby móc wyrazić swoją opinię na jego temat.



użytkownik usunięty
Foresto

Mały zupełnie inne wyobrażenie na temat forum filmwebu. Ta rozmowa nie ma sensu, bo ty wiesz swoje, a ja swoje. Doskonale rouzmiem sedno tematu, ale ci powiem, że gdybym filmu nie oglądał to przekonany bym był, że Jerzy Dąbczak to aktor.

ocenił(a) film na 9

Wszystkim nie dogodzi. Zawsze jest margines, który myśli, że czarne jest białe a białe jest czarne.

ocenił(a) film na 9
Cobra_Choke

Po takiej roli nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Jan Dobrowolski przestał grać, przecież jego postać była duszą tego filmu.

ocenił(a) film na 9
denticulatus

Może skupił się na kabaretach lub coś w tym rodzaju :) wolał scenę niż ekran TV.

ocenił(a) film na 9
denticulatus

O ile dobrze pamiętam, przestał grać bo mu "nie pozwolono" - miał duże kłopoty z cenzurą/ówczesną władzą, bo też i "niepokorny" mocno był.

ocenił(a) film na 7
mojomr_

Ano. Fedorowicz też po tym filmie a przed 1989 r. pojawił się na ekranie tylko dwa razy.

ocenił(a) film na 7
Cobra_Choke

Jakie tam zło ? To po prostu cwaniaczek, który kombinuje zawsze tak, żeby jemu było dobrze. I co gorsza dla otoczenia, świetnie mu idzie. Film wg mnie dość nierówny, tak jakby Bareja dopiero się wprawiał przed naprawdę wielkimi dziełami filmowymi, momentami przypomina "Mąż swojej żony". Zgadzam się natomiast, że Dobrowolski postać Dąbczaka zagrał wspaniale. To jego właśnie pamięta się z tego filmu, a nie głównego bohatera

ocenił(a) film na 9
Krytykant

Trochę więcej dystansu :)

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Mam tak samo, naście razy już go w ciągu tych trzydziestu paru lat oglądałem i zawsze trafie na jakiś drobny fragment. który mi umknął. Wspaniałe aktorstwo, genialne dialogi itp itd - o tym już napisano więc nie będę powtarzał. Jednak muszę dodać, że poza tymi wszystkimi zaletami w filmie grają przepiękne i bardzo seksowne aktorki. Jak sobie zestawię te kobiety z dzisiejszymi tzw. "gwiazdami"/celebrytkami,, które to i owo pokazały, co ma być dowodem....na ich odwagę, to.... - tu sobie włączyłem autocenzurę. Nie wiem czy pokolenie dzisiejszych nastolatków jest w stanie w pełni docenić humor Barei - tak jak ich rodzice. Nie wiem czy oni są w stanie zrozumieć, że wszelki sceny ukazane w filmie mogły mieć miejsce w rzeczywistości lat 70-tych

ocenił(a) film na 9

Nastolatkowie nie znają tych filmów. To tak jakbyśmy my mieli oglądać polskie filmy z lat 30 i 40. Mimo, że bardzo je cenię to jednak ciężko mi się je dzisiaj ogląda.

użytkownik usunięty
Cobra_Choke

Fakt, chociaż gdy byłem nastolatkiem chętnie oglądałem program Janickiego ("W starym kinie"). Do dziś doceniam część z tych filmów, bo wywarły na mnie duże wrażenie, np. "Błękitny anioł" /z M. Dietrich/, "Złodzieje rowerów" czy komedie jak "Skarb" lub serie "Flip i Flap" oraz "Bracia Marx". Całkiem przyjemnie mi się je oglądało. Jednak w polskich filmach gdzie, np. kobiety grają podlotki, razi mnie to na tyle, ze zniechęca do oglądania. Czy znaczy to, że za kilka pokoleń nikt już nie będzie chciał oglądać filmów Barei czy tych starszych Chmielewskiego?Mam nadzieję, że jednak tak się nie stanie....

ocenił(a) film na 10
Cobra_Choke

Wandeczko Wandeczko

Cobra_Choke

"Nie ma sprawy, robię to w końcu dla siebię" - masterpiece aktorstwa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones