PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=727968}

Nie oddychaj

Don't Breathe
6,5 79 933
oceny
6,5 10 1 79933
6,6 17
ocen krytyków
Nie oddychaj
powrót do forum filmu Nie oddychaj

A jak to było z tą sceną, gdzie zabarykadowali się w pokoju? Niby uwięzieni, kraty w oknach a chwilę później Alex wypada z okna. Czy ja coś nie dopatrzyłam?

ocenił(a) film na 6
Kaniioszka

Też zwróciłem na to uwagę. Niestety oglądanie filmów w kinie ma też swoje wady, a jedną z nich jest brak możliwości przewinięcia sobie sceny do tyłu ;)

ocenił(a) film na 8
Mikez

Dokładnie. Też miałem ochotę przewinąć tę scenę. :)

ocenił(a) film na 6
Kung_Fu_Master

Ja ją przewinąłem (tak, tak - torrenty) bo miałem identyczny dylemat i nie ma w tej scenie żadnej logiki. Ani nawet desek jak ktoś na dole napisał :P

ocenił(a) film na 8
Dzida_86

Tak właśnie myślałem. Szkoda, takie nielogiczne głupotki psują odbiór filmu.

ocenił(a) film na 10
Dzida_86

Poniżej jest moja interpretacja. Może to coś naświetli ;)

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

Też przewinąłem i była deska. W jednym oknie były kraty, a drugie było zabite deską od zewnątrz. Gdy bohater wypada, łamie deskę, a jej części spadają na tą szybę na dole. Widać je tuż obok jego rąk.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Zagadka rozwikłana :)

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Znaczy się nie było okna, tylko deski.

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Jest jeszcze ciekawiej.
Jak obejrzy się tę scenę klatka po klatce, to widzimy co następuje:
- Rocky i Alex wbiegają do pokoju w którym jedno okno jest zabite dyktą a w drugim są kraty
- w kolejnym ujęciu widać kraty w obu oknach
- kiedy Alex wylatuje przez okno zabite dyktą, z zewnątrz widać, że w drugim oknie też jest dykta.

Film fajny, ale to i jeszcze kilka innych niedopatrzeń odbierają przyjemność z jego oglądania.

ocenił(a) film na 9
RoBird

Można też oglądać od końca. Wtedy najpierw w oknie widzimy dyktę, potem częściowo kraty a po części dyktę zaś na końcu są w oknie jedynie kraty zajmujące całą jego powierzchnię...
xD

Już tak nie roztrząsajcie po klatce ;) Film jako całość był na prawdę świetny ;) Trzymał w napięciu i choć mocno przewidywalny to już sam pomysł niewidomego łowcy był świetny. Akcja jak panienka błądziła po omacku w piwnicy i prawie na niego wlazła... Super :D

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

Dodaję zdjęcie dla uwiarygodnienia:
https://zapodaj.net/images/9d729dc808610.png

ocenił(a) film na 6
Kaniioszka

Okno było zabite deską. Bohaterowie nie ogarnęli że gdyby czymś ciężkim w nie uderzyć to by je rozwalili. Ale pies ich wyręczył. (Chyba...)

Lucky_luke

Aaa no mogło być i tak. Dzięki :)

ocenił(a) film na 7
Lucky_luke

Psa zapewne jeszcze zobaczymy,bo został zneutralizowany tylko na jakiś czas jak również ślepy tak więc czekamy na drugą część,która zapewne powstanie a jakże bo wskazuje na to sama końcówka :)

aronn

Ano. JAk dr. Lecter. Z którego zdjęto to i owo. Hej!

aronn

Dostał łomem po gębie i przeżył. No to na filmach tylko jest coś takiego możliwe. Podobnie w innym filmie, który oglądałem wczoraj. Była tam scena walki w toalecie, gdzie jeden facet rozwalił umywalkę głową drugiego. Nie wiem z czego oni te umywalki robią w stanach, że można je łbem rozwalić. Przecież porcelana jest twarda jak kamień.
Jeśli chodzi o ten film w temacie powyżej, to zakończenie mi się nie podobało. Mogliby zakończyć na tym, jak ją za włosy do domu ciągnie.
Chciałem poza tym zwrócić uwagę na jeden fakt - w takich filmach, w kluczowych scenach gdy bohaterowie uciekają to zawsze ale to zawsze, muszą się zatrzymać, porozglądać, zastanowić itd. Zamiast po prostu spieprzać gdzie popadnie, jak najdalej i jak najszybciej, to się zatrzymują, rozglądają dookoła, a czas leci. Głupota totalna. Tutaj tak było m. in. w tej scenie jak pies ją gonił. Gdy przeskoczyła przez płot, to się zatrzymała, stała i gapiła na psa, zamiast dawać chodu.

Na marginesie - scena jak się koleś swoją spermą zakrztusił najlepsza. No, przynajmniej jakiś humorystyczny moment był.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Nieprawda, żadnych desek tam nie było. Młody upada na kolejną szybę i nie ma tam choćby drzazgi. Po prostu scena z gatunku zabili go i uciekł.

ocenił(a) film na 10
Lucky_luke

On nie wypadł przez okno.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Spieszyli się, mogli nie pomyśleć.

Wysłałem ci ostatni zaproszenie do znajomych, ale go nie przyjąłeś. Mogę wiedzieć dlaczego?

ocenił(a) film na 6
michal.2907

Witaj. Przypomnij mi proszę skąd się znamy bo po samym imieniu i avatarze nie potrafię Cię skojarzyć. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Pięć godzin zastanawiałem się nad sensem tego pytania, bo wstępnie brzmiało mi bez sensu. No bo co ja mam niby przypominać? Co masz skojarzyć?

Wyszło mi na to, że ty masz wśród znajomych tylko tych znanych z reala. Oki, każdy ma swoje kategoryzacje. Bo ja np. z reala znam zaledwie parę osób. W większości znam nick, znam avka, znam gust filmowy i sposób pisania o filmach. Na podstawie pisania o filmach wysyłałem zaproszenia i zazwyczaj dostawałem odp twierdzącą. Z tobą postąpiłem tak samo, eto wsio. Nie licząc tego dziwnego pytania pt. 'skąd się znamy'. Z fw się znamy. Po co komu więcej?

Nie mam zamiaru nagabywać, tylko wyjaśniałem swój pkt widzenia. Odp i jakakolwiek reakcja nie są konieczne. Do napisania na nowej drodze postów :) Pozdrawiam. M.

ocenił(a) film na 6
michal.2907

Jakieś 40% osób w znajomych znam osobiście. Z pozostałymi staram się być w stałym kontakcie. Muszą być świadomi że jeśli wyląduję na festiwalu filmowym obok nich to będą zmuszone napić się ze mną piwa. Ja dziennie dostaję jedno zaproszenie, nie chwalę się, po prostu taki los sobie zgotowałem opisując tutaj od cholery filmów. Nigdy nie wiem czy ktoś przypadkiem kliknął i nigdy się nie odezwie czy autentycznie chce być moim znajomym. Pytanie podstawowe brzmi więc, czy napiłbyś się ze mną piwa? :D

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Napiłbym się. Napiję się z każdym, kto ma coś do powiedzenia o filmach. Ale nie muszę pić osobiście, by gadać. Masz swój pkt widzenia, rozumiem go.

Telenoweli odc ostatni.

ocenił(a) film na 9
Kaniioszka

jeśli dobrze kojarzę to w pokoju były dwa okna - jedno z kratą, drugie z dyktą/deską przez którą Alex wypadł na dach i inne okno :)

ocenił(a) film na 7
bucky_b

No właśnie, amerykańska mentalność, okno zabite dyktą, czyli nie da się przez nie wyjść :P popsuł oto trochę seans, bo reszta wyszła całkiem zgrabnie

ocenił(a) film na 6
Kaniioszka

Mnie natomiast ciekawi motyw z kajdankami na końcu... Samo otwierające się czy ukryty klucz?

ocenił(a) film na 8
Amilie

Kajdanki był przypięte do zwykłej liny, mając jedną wolną rekę czy nawet znanie się na mechanizmie mógł odpiąć/rozerwać linę. Jak strzela to widać, że kajdanki ma dalej przypięte do jednej ręki.

Shadowlander

On ta linkę instalował w końcu, a te palanty w szoku nie zakumali że "sicher to jest sicher " i jak trzeba zakłada się 2 kondony przed akcją.
Wystarczyło gościa skuć na plecach i go krzesła, grzejnika itp.
Zasada jest prosta : jak już masz gościa płasko na podłodze i nie chcesz go zabić, to się nie śpiesz. Masz czas.

Klasycznym trickiem wnerwiającym w takich filmach jest pozostawianie za plecami tzw. postrzałka. Taki zawsze na koniec wsadzi szwarccharekterowi cos w plecy. I wstaje jak Feniks. Tymczasem w życiu adeptów mafijnych i specnazu i mossadu i innych uczy się, że w sytuacjach skrajnych sie zabija na śmierć, a nie dla jaj. Hej!

baca350

A jak musisz go zabić to strzelaj a nie gadaj, jak w filmie Za garść dolarów niejaki Tuco strzelił z wanny.[Nazywał sie Maria Volonte , niezły drań, kumpel Eastwooda. ] Zaś w większości filmów to najpierw ględzą jak przekupki a potem szczelają ale nie trafiają. Jedynie Leon robił to dobrze i Tom Cruise w Colateral .

Hej!

baca350

Trochę pomieszałeś. Nie Za garść dolarów a Dobry, zły i brzydki, w roli Tuco Eli Wallach. Nie grał w tym filmie Gian Maria Volonte, choć grał w Za garść dolarów.

zb70

Brawo, jeden na poziomie! Hej!

ocenił(a) film na 3
baca350

Dodam coś jeszcze - dlatego w takim 'Raid' strzela się gościowi 3 razy w twarz, a John Wick od razu wali headshota :)
Ewentualnie w "Kingsman" Sammy Jackson drwił z takiego rozwiązania akcji i od razu zapakował agentowi kulkę w łeb. W 'Last Action Hero' też z tego się śmiano :)

baca350

Z tymi kajdankami to były jak jak berety. Z psem podobnie. Ale najlepsze było jak dostał naprawdę porządnie łomem w twarz parę razy i przeżył. Nawet przytomny był. Amerykańskie kino. Zero realizmu.

ocenił(a) film na 4
Kaniioszka

temat jeszcze jeden.

Pies - jak u licha się on dostał do domu? Dom został zabarykadowany, obity dechami a tu nagle pies na środku przedpokoju :)

Bart*

Wydaje mi się, że ten dziadek musiał go wpuścić do domu w momencie, gdy oni byli w piwnicy a on poszedł zajść ich od zewnętrznego wejścia do piwnicy ;) trochę bez ładu i składu napisałam ale chyba wiadomo o co chodzi ;)

ocenił(a) film na 4
Kaniioszka

mogło tak być :) nie połączyłem wątków. dzięki!

ocenił(a) film na 4
Bart*

tylko skąd dziad miał klucze od domu jak młodzi mu dmuchnęli cały pęk ? :)

Bart*

jak odkrył, że ktoś jest w domu to zamykał wszystko i jak przekręcił zamek w drzwiach, to położył klucz na stoliku przy drzwiach

ocenił(a) film na 8
Bart*

A kto ma tylko jeden komplet kluczy do własnego mieszkania? :p

ocenił(a) film na 4
MrWerepanda

zwierze, ofiara, psychopata, dziadek, weteran, niewidomy i nieufający nikomu outsider (tak, to o jednej osobie), który przetrzymuje sprawczynię wypadku/matkę swojego dziecka w brew jej woli? :P

ocenił(a) film na 8
Bart*

Możliwe. Chociaż stawiałbym na to, że osoba, która jest przystosowana do życia bez udziału wzroku może być świadoma, jak łatwo jest jej coś zgubić, stąd drugi komplet byłby dość wskazany. Ale to już pozakulisowe gdybanie, jak najbardziej Twoja wersja jest prawdopodobna. Szczególnie, że luk logicznych było akurat dość dużo w filmie.

ocenił(a) film na 4
MrWerepanda

wiadomo, nie ma co tworzyć teorii i dywagować :)

dziękuję za dyskusję, miłych seansów i do zoba na filmwebie.

ocenił(a) film na 10
Kaniioszka

A mi się rzuciło w oczy, że laska chyba nie ubrała tych butów, które zostały w domu ;) Raczej nie były męskie.

ocenił(a) film na 5
Raku1950HKS

A mnie się rzuciło, że miała samozszywające się portki i dziura na tyłku, którą miał ją zapłodnić się sama zacerowała.

albertoxxx

Prawda, scenarzyści jej dali nowe portki by zgorszenia na planie nie siała. Fuj!

ocenił(a) film na 6
albertoxxx

A ten słoik z towarem to normalny człowiek by miesiąc musiał zapełniać aż kuśka by posiniała!

Dodatkowo nawet nie sprawdził / poczekał / poobserwował w jakim okresie cyklu jest ta dupa, tylko od razu pakuje strzykawę w krok i chce zapładniać. No chyba, że miał w planach codzienny taki rytuał aż brzuch się pokaże :O

ZSGifMan

A na co miał czekać? Gdyby nie doszło do zapłodnienia, to by spróbował jeszcze raz. Czego jak czego ale zdrowemu facetowi plemników nie brak.

ocenił(a) film na 6
forek23

Jak masz dzieci, to sam powinieneś wiedzieć ile się czeka na pewność, że "się przyjęło", bo jak nie masz, to faktycznie nie mamy o czym gadać.
Samo zapłodnienie za pierwszym razem, to też inna bajka, bo takie "szczęście" mają tylko zamroczone alkoholem nastoletnie siksy na domówce u starszych chłopaków, po tym jak okłamały mamę, że się będą uczyły u koleżanki.

ZSGifMan

Jeszcze raz powtórzę, bo nie zrozumiałeś - gdyby nie doszło do zapłodnienia, to zawsze mógłby spróbować jeszcze raz. Logiczne, że kobieta nie jest płodna przez 30 dni w miesiącu, nie trzeba mieć dzieci, żeby to wiedzieć. Z tego co mi wiadomo kobieta jest płodna przez 9,10 dni w miesiącu. Więc wystarczyłoby, aby raz na tydzień wstrzykiwał jej kolejną porcję nasienia - albo ewentualnie co 5 dni.

ocenił(a) film na 6
forek23

Wiesz, faktycznie chyba nie zrozumiałem, bo taka poważna wiedza, to tylko zaczerpnięta z Popcornu lub Bravo, czy też ewentualnie wyczytana na internetach.
Oczywiście, że zawsze można coś powtórzyć, no może prawie zawsze, bo nie powtórzysz np. skoku z dachu wieżowca bez liny lub spadochronu, lub wyjęcia zawleczki z granatu, już bez większego znaczenia co byś miał wtedy na sobie. Tylko człowiek rozumny zastanowi się nad czymś zanim to zrobi i nie ważne jak długo, czy kilka sekund czy dwie godziny, bo liczy się sam fakt zastanowienia, a głupi . . . on nic nie myśli, tylko po prostu to robi!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones